Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Titeket zavar, ha a forgalmi...

Titeket zavar, ha a forgalmi gyakorlás alatt az oktató arra kér meg, hogy álljatok meg, hogy bemenjen valahova? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Például a boltba vagy a postára vagy akárhova. Csak azért kérdezem, mert olvastam a fórumokban meg a hírekben, hogy a névtelenül nyilatkozó tanulók mesélték, hogy milyen oktatót sikerült találniuk. Többen azt mesélték, hogy a gyakorlás alatt az oktatójuk sokszor betért valahova. Az, hogy a szervízbe is betértek, az más tészta, mert a kocsit muszáj karbantartani.

Volt, amelyik mesélte, hogy a forgalmi vizsgája alatt az oktató meg vb betértek a kisközértbe alkoholt venni és a vb simán átengedte (pedig nem is fizette le!). Unokatesóm mesélte, hogy egy barátnőjének gyógyszerfüggő oktatója volt. Azt vette észre, hogy ha forgalomban vezet, mindig beveszi a gyógyszert. Ha lakott területen vezetett, akkor nem nyúlt a gyógyszerhez. A csoporttársai is ezt említették. Sőt, a gyakorlat alatt az oktató sokszor betért a patikába pótlásért. Sokan ijesztőnek találták, mert azt gondolták, nyugtatót vesz be. Ezért inkább másik autósiskolát választottak.



2018. jún. 8. 21:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém talán 1-2 alkalommal ment be valahova - nem volt jellemző. Az az 1-2 alkalom nem zavart, sőt, az útvonalak kifejezettem hasznomra váltak.
2018. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

az enyém sosem csinált ilyet


de vizsgán a vb megkért, hogy vigyem el a gyógyszertárba


örültem neki, mert sokat állt sorba, és mehettünk is vissza a bázisra, átmentem :)

2018. jún. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Engem nem zavart. 3-4 vállalkozása volt, be-beugrottunk pár helyre
2018. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csinalta, elment vele orankent 15-20 perc. Persze hoszabb nem lett az ora... Tulajdonkeppen meglop.
2018. jún. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
egyébként milyen érzés először be ülni vb mellé és vezetni,nem zavaró,ilyenkor mi zajlott le bennetek?
2018. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Vb melle ne ulj.

Onnan nehez lenne vezetni :)

2018. jún. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt egy olyan utunk,hogy a testvéréhez vittünk egy cuccot,majd ha arra jártunk a szüleihez is beugrottunk. Abszolút nem bántam...másik megyébe mentünk át, 60km csak oda, dimbes dombos kanyargós , szóval többet is vezettem + málna szezon volt,így egy nagy adagot szedhettem is stb
2018. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, marhára zavart. Máig emlékszem rá, pedig 1985-ben jártam a tanfolyamra. Megalázónak éreztem, hogy az oktató mindenféle maszek ügyét intézte, miközben én ott a kocsiban rettegve vártam, és még csak arra se érdemesített, hogy megmondja, nagyjából mikor jön vissza. És hát nem beszélve arról, hogy nem ezért fizették a szüleim az akkor is borsos díjat, és tömték még plusz pénzzel.
2018. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Zavart, de sokat nem tehettem ellene, mert felesleges problémát sem akartam és macerás lenne váltogatni.


Alapból nem 2 x 50 perc a vezetés hanem egyben 90 azaz 1,5 óra. ezzel már 10 perc el van lopva. És mivel dupla óra, így 29+1 alkalom helyett csak 14 dupla óra + vizsga van. Ezzel még 1 teljes óra el van véve.


Ezek mellett elején az előző tanuló miatt késés 5 perc, visszafelé hamarabb beérünk, még 5 perc. Egy tankolás 10-15 perc meg hasonlók. Vagy tipikus kiveszek hátulról valamit, meg felírom az új ember adatait aztán az én nem olcsó óráimból ketyeg az idő.


Na meg alapból én azt is viccesnek tartom, hogy a vizsga alkalom is órának van számolva, azt is kifizeted és pluszban ráfizeted a vizsgadíjat is.


Nem vagyok egy perc számlálós, de az alatt az 5-10 perc alatt meg lehetne csinálni még 2 megfordulást vagy parkolást. Vagy levezetni X kilométert.

2018. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

És ugye az egészet nézve:


Alkalmanként 5 perc lecsípés, az 28 x 5 perc, utolsó óra elmarad az még 50 perc. Az 190 perc. 3 órával kevesebb tapasztalattal indul a tanuló alapból, és veszít átlag 15 ezer forintot. Még óránként elmegy 5-10 perc, az átlagban legyen még egyszer ugyanennyi veszteség, még 15-20 ezer Forint.


Tehát ott van a tanuló, hogy kifizet 120 ezer forintot, de csak 80-90 ezernek megfelelő oktatást kap.


Tovább megyek.


Az elvesztett 3-6 órányi tudást be is kell pótolni, tehát vesz plusz órákat. ez 2-4 "dupla" alkalom legyen veszteség nélkül számolva. Ami még 30 ezer forint.


Magyarul 150-160 ezret kell kiadnod ahhoz, hogy megkapd a 120 ezernek megfelelő "tapasztalatot".


Ezzel egyszerre károsítanak meg pénzben és egyszerre időben. Mert akárhogy nézem, az idő is pénz.

2018. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!