Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szlovákiában hogyan vannak a...

Szlovákiában hogyan vannak a közlekedési szabályok? Mennyi a maximum megengedett sebesség? 19/f

Figyelt kérdés

Vannak ott barátaim, majdnem minden hétvégén vannak közös programjaink, összefutunk.

Általában vonattal megyek, aztán vagy megyünk valamelyik haverhoz, vagy megyünk valamerre autóval (mozi, tópart, vagy ilyen turisztikai helyekre...).

A szabályok úgy vannak ott, hogy faluban 50KM/h és falun kívül 90 km/h a max.

De náluk megfigyeltem, hogy városban betartják az 50-et, de ha otthon vagy a közeli falukban mennek, akkor 60-70-el szoknak menni, falun kívül pedig 100-110-el.


Sokszor volt már, hogy jöttek szembe rendőrök, de még csak vissza sem fékeztek, azt mondták úgysem állítanak meg.

Ilyen kisebb falukon/tanyákon nem nézik olyan szigorúan ezeket a dolgokat? Vagy miért nem állítják meg őket sosem, amikor gyorsabban mennek mint a megengedett?



2018. jún. 10. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha ott vannak a barataid, miert nem toluk kerdezed? Naluk jobban senki sem tudja.
2018. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A google a barátod:

[link]

2018. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Város:50km/h

Országút:90km/h

Autóút:110km/h

Autópálya:130km/h



Csúnyán megbüntetnek ha átléped a sebességhatárt, és a gps nem lehet a szélvédő közepén, meg városon belül jó látási viszonyok mellett is kell a tompított lámpa.


Nem vagyok felvidéki csak most olvastam.

2018. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

50/90/130 (lakott területen belüli autóúton, autópályán 90)


Egyébként ugyanúgy gyorsan hajtanak, mint bárhol máshol.

Lehet, hogy ez neked újdonság, de Magyarországon is szinte mindenhol 60-nal mennek a falvakban és 110-zel lakott területen kívül.


"Sokszor volt már, hogy jöttek szembe rendőrök, de még csak vissza sem fékeztek, azt mondták úgysem állítanak meg."

És a rendőr szerinted hogy mondja meg, hogy 50 helyett 60-nal mentél?

2018. jún. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
hát a tótokra jellemző, hogy ha 100-as táblánál megyek 120-szal simán letolnak az útról :D anyósomékhoz szoktam járni, ők szlovákok, nem lacafacáznak, ahol lehet mennek, mint állat.
2018. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos ott is úgy van, hogy nem minden rendőrautóban van kamera, csak bizonyos típusokban, és azért nem fékeznek. Ez így van Romániában is (itt 80 km/h az átlagtempó lakott területen).
2018. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!