Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Furgonos állás kezdőnek?

Furgonos állás kezdőnek?

Figyelt kérdés
Szeretnék kamionozni idővel. Még csak a B jogsim van meg de tapasztalatlan vagyok. Ezért szeretnék furgonozni először nemzetközi pályán. Tudom mivel jár, hogy nincs tachográf, örülhetsz ha "kutyaól" van a kocsin, hajtanak, örülsz ha túléled. De emellett rengeteg vezetési tapasztalatot gyűjthetnék mielőtt a nagyobb autóra átülök. A kérdés hogy elég-e a B jogsi ehhez és hogy van e Magyarországon olyan cég, ami alkalmaz nulla tapasztalattal kb. hetelős munkarendben?

2018. jún. 29. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha előtte elmész valami belföldes melóra vagy kajafutárnak. ha már lesz egy kis tapasztalatod akkor ülj fel nemzetközire.
2018. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En se ajánlom egyből a nemzetközit. Én is azzal kezdtem, sokat küszködtem. Visszatértem belfökdre.

Szerintem a legtöbb ceg betanìt, felesleges ezzel törődni, meg azzal hogy tapasztalat van írva. Engem mindenhonnan visszahívtak.

2018. júl. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Crisopher ***** válasza:
Én inkább keresnék valami belföldes futár melót először. Azért ott mégis csak saját ágyadban alhatsz. Jobb az, mint nemzetközizni.
2018. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

en rogton nemzetkoziben kezdtem, de megsem erzem hogy kuzkodtem volna. Habar en mindig kerdezoskodtem, nem szegyen az, meg beszeltem angolul, neha segitett.


Ha valaki betojik es inkabb visszamegy belfoldre az egy beszari alak es nincs joga kamionosnak hivni magat...

2018. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem hívta itt magát senki kamionosnak. Szerényebben is kimutathatnád az intelligenciád hiányát, Te nagy KAMIONOS!
2018. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nyersen fogalmazott a kamionos srác, de igaza van. Önbizalom és magabiztosság nélkül, kvázi "eleve beszarva" nem is ajánlott nemzetközizni. Ott magadra vagy utalva, majdnem teljesen. Szerezz előtte tapasztalatot, vezetési rutint, mert ott tényleg lesz olyan, hogy 40-60 órákat vezetsz, és az még a millió km-es tapasztalattal rendelkező sofőrt is megviseli, hidd el, nem egyszerű. Menj el 2 évig pizzafutárnak, aztán hogy legyen furgonon is tapasztalatod, húzz le pár hónapot valami futárcégnél (dpd szinte mindig keres futárt, vagy a gls, ), ezeknél nagy is a fluktuáció, nem veszik zokon ha lepattansz pár hónap után, és úgy ülj furgonra. De akkor tényleg az lesz az életed, viszont esetenként nagyon szép tájakon járhatsz. Viszont a céget jól válaszd meg, mert van jópár mocsok, akiknek a bér kifizetése nem pp az erőssége. De van egy jó cikk: Furgonos rabszolgasors címmel

[link]

Én csinálnám, az álommelóm lenne, hetekig egyedül, a lóf@$z nem szól hozzám, stv, csak vár haza a család, így taxis lettem, így minden nap haza tudok menni

2018. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!