Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vagyok ideges attól...

Miért vagyok ideges attól hogy autópályán kell vezetnem?

Figyelt kérdés
8 éve van jogosítványom, 6 éve napi szinten vezetek,átlag 150 km minden nap. Tény hogy többségében közúton vezetek,de közlekedtem már autópályán,igaz 70km-nél többet egyirányban nem. Nyaralni készülünk és kb.500-600 km lesz a rám eső rész az útból. Nem félek a távolságtól,volt rá példa hogy egy nap 300km levezettem 6 különböző városban. Nem félek a sebességtől sem. A városi forgalommal sincs bajom. Akkor mitől érzek nagy idegességet?

2018. júl. 19. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Mióta baleset miatt órákig álltam aztán szépen lassan csörgedezni lehetett....azóta én is ideges vagyok amikor fel kell mennem.

Amúgy passz, a pálya ha nincs baleset akkor gyors meg nagyon uncsi

2018. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a nagy távolságok miatt egyre jobban kezdtem utálni az autópályákat...ma már ha tehetem mellékutakon közlekedem(már személyautóval)

Nem csak te vagy ideges, más is, csak nem mondja, mert nem tud jobbat.

2018. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Balesetet sajnos én is láttam már eleget,de mindig törekszem úgy közlekedni hogy ne okozzak még rizikós helyzetet sem.

Aki ült már mellettem az anyós ülésen,mindenki véleménye hogy jól vezetek,jól reagálok és figyelek is mindenre. Nem bízom el magam és tudom hogy nem vagyok tökéletes,nem vagyok az a típus aki "én már tudok mindent,lábamban van több ezer km".

Szóval más is ideges csak nem mondja, ez egyébként meg is nyugtatott most,hogy nem csak én leszek aki nagyon oda akar figyelni mindenre ;)

2018. júl. 19. 12:48
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:

Nem tudom, a párom pár hetes jogsival 350km-t pályázott egyhuzamban idegeskedés nélkül.


Nem tudom miért ideges valaki a pályán

2018. júl. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hidd el a számomra is ugyanolyan érthetetlen ez az idegeskedés mint neked,próbáltam rájönni hogy miért de nem sikerült.

Nem vagyunk egyformák,lehet a párod magabiztosabb személyiség. Én sem vagyok az a tutyimutyi fazon,talán bennem a kelleténél nagyobb a tuning jelen esetben :)

2018. júl. 19. 13:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Valamiért ez kialakult benned, tudod hogy tudod a legjobban legyőzni? Ha mész az autópályán jó sokat, lehetőleg minél többet. Az fog a legjobban megnyugtatni.
2018. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen,azt is teszem az utóbbi pár napban mióta rámjött ez a "hiszti". Igy logikátlanul napi 25km-rel többet autózom a munkahelyemre,de a nyugalmam elérése úgy gondolom megér ennyit. 2 nap múlva indulunk nyaralni,addig észhez szeretnék térni.
2018. júl. 19. 14:10
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

“Igy logikátlanul napi 25km-rel többet autózom a munkahelyemre,de a nyugalmam elérése úgy gondolom megér ennyit. “


Huha, vannak bajok...

2018. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8-as szerintem meg lehet érteni. A lényeg, hogy az ember legyőzze az adott félelmét és ennek ő a legjobb módját választotta.


Kérdező, hiába vezetsz sokat, nem az autópályán és nem egyhuzamban ennyit, talán ezért. Végülis ez egy újdonság. Lehet túl sokat agyalsz ezen a dolgon, próbálj nem rá görcsölni ennyire, hanem hagyni, hogy csak "megtörténjen", amikor itt az ideje.

2018. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az autópályán vezetni a legnyugusabb. Csak mész, mész, néha kielőzöl egy kamiont, egyedül arra figyelj, hogy amikor kimész előzni a belső sávba, nehogy jöjjön mögötted 160-180-nal egy barom.
2018. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!