Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionba hogy kell manuális...

Kamionba hogy kell manuális sebességváltóval váltani?

Figyelt kérdés
Mármint ezt úgy értem hogy amikor le akarom felezni a sebeség fokozatot vagy a felsösort akarom kapcsolni akkor kell kuplung?
2018. júl. 21. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell kuplung. itt egy videó. https://www.youtube.com/watch?v=Fohj-DOk7k4
2018. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kamiontól függ, de egyre kissebb az esélye, hogy egy ilyen kamiont elkapj.
2018. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. júl. 21. 21:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Belföldön simán kaphatsz kézi váltósat, mert sok olyan felrakó van, ahová télen egy automatással nem tudsz bemenni. Igen, miután felrakod felsőbe, rá kell kuplungolni, akkor szisszen is egyet. Felezőnél is rákapcsolod aztán kuplungolsz. Alsóba ugyanígy húzod vissza. Akkor is veszi, ha előtte nyomod ki a kuplungot, berakod felsőbe vagy felezőbe és ráengeded, így is működik.
2018. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a hasznos választ.
2018. júl. 22. 23:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, még nem vagyok kamionos, C is most kezdem, és még a kis cégek akik belföldre keresnek munkavállalót, ők is azt írják "fiatal 1-2 éves flotta automata sebességváltóval " persze, kényelmes lehet, de tényeg, viszont hóban szídás vár az automatákra, pedig nem azt érdemlik, mivel manuális is ugyanúgy kipörög.
2018. júl. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kipörög, de tudod hintáztatni, ha netán nehezebben indul, illetve a manuális nem kapcsolgat csúszós emelkedőn. Gödöllőnél mész az M3-ason, emelkedő, havas az út. A manuált berakod 6 magasba, 7 alsóba, attól függ, mit viszel és az fel fog vinni. Automata kereke elpörög, egyből rakja a 11 vagy 12-t, azzal nem bír felmenni, visszakapcsol, akkor meg kipörög a kerék és ezt fogja játszani.
2018. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha hintáztatni kell, az már úgyis régen rossz, ezt ne írjuk hibának. A váltást illetően pedig minden automata váltót át lehet kapcsolni manuálba, ahol úgy rakod a sebességeket, ahogy akarod és jónak látod :)
2018. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, régen rossz, de attól még bajos lehet, ha este leállsz és reggel nem tudsz megmozdulni, mert elforgatja a kereket és kicsit meg kéne hintáztatni, hogy elinduljon:)

Nem mindegyik engedi az állandó manuál módot, van néhány Volvo illetve Manok is 1 percen belül visszateszik magukat automatába, ott felkapcsol, elveszíted a lendületet és aztán szívod a fogad, hogy felérsz e.

2018. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
automatát is lehet hintáztatni, én is csináltam már, a fékkel kell játszani, és így kitudtam jönni, de volt hogy 1 centis hóban elkapart mert üres voltam, ott aztán hintáztathatod... :D Amúgy a Scania csinál olyat, hogy automata az egész kamion, de rak be kuplungpedált, és csak akkor fogja figyelembe venni ha rálépsz, amúgy full automata
2018. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!