Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha ma veszek egy megye matricá...

Ha ma veszek egy megye matricát az meddig érvényes?

Figyelt kérdés

2019.07.28-ig? Tehát attól a naptól számolja az 1 évet, amikor megvettem?


Illetve, ha 2019 január 1-én veszem meg, akkor valóban 2020 január 31-ig lesz érvényes?


Sajnálom, ha valakit megbotránkoztatok ezzel a kérdéssel. Értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 28. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Az éves matrica év végéig érvényes, pontosabban következő év január végéig kell az újat megvenni.
2018. júl. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Ha ma veszed meg, akkor 2019 január 31-ig érvényes.

Ha 2018. december 31-én veszed meg, akkor is 2019. január 31-ig lesz érvényes (Mj: nyilván decemberben már semmiképp sem éri meg megyei matricát venni, ha a következő évben biztosan fog kelleni. Akkor már egy 30 napos kb ugyanannyiba kerül, aztán januárban megveszed a megyeit. December végén meg elég a 10 napos is).

Igen, ha 2019 január 1-én veszed meg, akkor 2020 január 31-ig lesz érvényes.

2018. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, az adott évre szóló éves matrica mindig a következő év január 31-ig érvényes.

Tehát ha most veszed meg, akkor is csak 2019. 01. 31-ig használhatod.


"Éves autópálya-matrica

Az év első napjától a következő év január 31. napjának 24. órájáig érvényes, és csak vásárlás időpontjától biztosít úthasználati jogot, visszamenőlegesen nem."

[link]

2018. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elég hülye rendszere van akkor ezek szerint ennek a megye matricázásnak is. Mivel szeptembertől lesz rá szükségem, meggondolandó, hogy egyáltalán érdemes-e még megvásárolnom. Ugyanis szabolcs megyéből fogok feljárni Budapestre kétheti rendszerességgel. Ez 4-5 megye matricát igényelne. Viszont ha jól tervezem az útjaimat akár 3 havi országos matricával is megoldható. Ami azért lényegesen olcsóbb megoldás, és ráadásul az egész országban felhasználható.
2018. júl. 28. 23:41
 5/5 anonim ***** válasza:

5 megyei matrica kellene. (SzSzB, Hajdú-Bihar, BAZ, Heves, Pest) Ez személyautóra 25000 Ft. És 5 hónapig tudnád használni. (szept, okt, nov, dec, jan)

Országos havi matricáből 4 db kéne (januárban már vehetsz megyeit), az 19120 Ft.

Tehát így valóban a havi matricákkal jársz jobban.

2018. júl. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!