Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Német rendőrség behajthatja a...

Német rendőrség behajthatja a pénzt ha Magyarországon vagyok?

Figyelt kérdés
Magyar rendszámos autóval élek Németországban 2 éve. Jövő héten hazaköltözök, ma kaptam levelet a német rendőrségtől, hogy magyar rendszámos a kocsim német lakcímmel, és, hogy ez bűncselekmény. Még csak nyilatkozásra szólítottak fel, de ha kiderül, hogy 2 évig magyar volt a rendszám, szerintem meg is büntetnek. De én pár nap múlva elköltözök, így tehát már átiratni sem lenne értelme. A kérdés tehát, hogy ha úgy döntenek, hogy megbüntetnek, akkor azt veghez vihetik-e úgy, hogy én Magyarországon vagyok? Volt-e esetleg valakinek hasonló tapasztalata?

2018. aug. 16. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
megnyugodhatsz, meg fognak találni. nem olyan nagy dolog EU-n belül az ilyesmi.
2018. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jo lenne latni a levelet mit irnak benne, altalaban adnak hataridot az atiratasra. hova koltozol, haza? mert ugy a kutya se fog foglalkozni vele, csak ha marad a tartos bejelentett nemet lakcimed. ha kijelentkezel senkit nem fog utana erdekelni, egy ember utan nem fognak rohangalni.
2018. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem igazad lesz 2. :)
2018. aug. 16. 23:12
 4/8 anonim ***** válasza:
nem mellesleg max 1 evig jarhatsz magyar rendszammal, utana lett volna kotelezo atiratni, mondjuk fel ev utan bejelentesi kotelezettseged lett volna. de 1 ev miatt nem lesz semmi, pkane, ha haza is mesz. a kollegaim kozul mar valaki 3 eve igy rohangal itt, egy kapott eddig ilyen papirt, mondjuk o atiratta, mert marad dolgozni.
2018. aug. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok autós, csak kíváncsi vagyok. Azt honnan tudják, hogy valaki sok évig külföldön használja az autót magyar rendszámmal? Attól, hogy valakinek van német lakcíme, tarthat autót Magyarországi használatra magyar rendszámmal és néha kimegy németbe. Honnan tudják, hogy valaki folyamatosan ott használja vagy csak néha kint van, komoly határellenőrzés nincs, hogy minden nyilván legyen tartva. Az már legális megoldás lehet, hogy fél évente áthozom a kocsit pár percre Győrbe és visszaviszem németbe, már újra ketyeg a fél év? Így végtelenségig lehet húzni legálisan. Mivel az átjövetelről nem feltétlen tudnak a szervek, elég csak mondani, hogy minden fél évben voltam magyarba pár napra és már nincs is bünti :) Ha esetleg igazoltatások számából tudják, arra a legjobb megoldás, ha magyarba járok kiprovokálok néhány igazoltatást :D Lényeg, hogy több legyen mint németbe, ha nem igazoltatnak, akkor az autópályán fix trafinál 180 km/h, hogy legyen nyoma az itt létnek, így már bizonyíték is van :D
2018. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
es az neked jo, hogy kiprovokalod a bunteteseket, kifizeted, akkor olcsobban kijossz, mint egy nemet rendszammal? na ugye...
2018. aug. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat hónapig használható a magyar rendszám Németországban tartós, életvitelszerű itt-tartózkodás esetén, utána kell honosíttatni.


Nem a rendőrség fogja a büntetést behajtani, hanem valamelyik hivatal.


Nem fogsz büntetést kapni, általában az első levélben felszólítanak, hogy vidd ki az autót az országból vagy honosíttasd, két héten belül.


Ötös:

"Azt honnan tudják, hogy valaki sok évig külföldön használja az autót magyar rendszámmal? Attól, hogy valakinek van német lakcíme, tarthat autót Magyarországi használatra magyar rendszámmal és néha kimegy németbe. Honnan tudják, hogy valaki folyamatosan ott használja vagy csak néha kint van, komoly határellenőrzés nincs, hogy minden nyilván legyen tartva. Az már legális megoldás lehet, hogy fél évente áthozom a kocsit pár percre Győrbe és visszaviszem németbe, már újra ketyeg a fél év?"


Tipikus magyar mentalitás, pár centért próbálkozni a szabályok megkerülésével. De a német sem hülye, már megtanulta, milyen g*ci a magyar. Itt mifelénk (BaWü) például megnézik, mióta élsz itt (lekérdezhető), mióta dolgozol itt (lekérdezhető), és ha ezekből az látszik, hoyg életvitelszerűen tartózkodsz az országban (tehát például a mekdonálcban dolgozol, ami nem egy ingaázó munkahely), ÉS nincs a neveden Németországban bejelentett autó, akkor feltételezik, hogy azt használod itteni munkábajáráshoz. Életszerűtlen lenne ugyanis, hogy bár épp munkából tartasz hazafelé, de az autód csak pont most van itt egy hétre.

Természetesen lehetőséged van fellebbezésre, de ebben az esetben a itt nálunk úgy kezdik, hogy megkérdezik a szomszédaidat, milyen gyakran látták itt ezt az autót.

2018. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es jól leírta


Mindent letudnak kérdezni. engem egyszer eddig állítottak meg, bár német rendszámom van. Este 23-ig dolgoztunk, a városban már senki nem volt, így minket állított meg. Elsőnek megkérdezte mit csinálunk ilyenkor itt, hol lakunk, hová megyünk, hol dolgozunk stb... Elvette a jogsit és lekérdezte az adatokat. Mindezt teszem hozzá nagyon fair és barátságosan módon. Aztán jó éjt és jó utat kívánt. Még emlékszem, mondtam neki, hogy magyar vagyok, erre bevágja, hogy Magyarországon ma vmelyik autópályán épp baleset volt, mert bemondta a hírek :D Úgy kezeltek, mintha 20 éve ismernének, nagyon meglepődtem, annyira közvetlenek voltak.

2018. aug. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!