Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha túlméretes szállítmányt...

Ha túlméretes szállítmányt előzök lesz valami következménye?

Figyelt kérdés
Igazából kicsit leblokkoltam. Túlméretes járművek mentek előttem, amit kísérő autó követett. Kihúzódtak a külső sávba, ezután egy autó meg is előzte őket. Én is előzni kezdtem és a kísérő autó index nélkül bejött elém. Olyan közel volt, hogy muszáj volt a záróvonalra rámennem. Nem tudom, hogy az előtést akarta-e megelőzni, vagy csak szimplán nem látott. De akkor az előző autót miért hagyta elmenni?
2018. szept. 26. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez elég jó kérdés. Én idén vizsgáztam, de szó se volt ilyenről, még a tankönyvben és kresz könyvben sem.


De szerintem ha szabályosan meg tudod előzni akkor semmi akadálya.

2018. szept. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Záróvonalat léptél át, úgy akartál előzni... Mi a kérdés?


Egyébként pedig ha konvojban haladnak ekkora dögök, akkor a kísérőautó is fel van készülve az útvonalból. Simán jöhet olyan szakasz, ami nem teszi lehetővé az előzést (éles kanyar stb) ahol egy normál autót meg tudsz előzni, de egy ilyet nem.

2018. szept. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne előzni?? Persze szabályosan...
2018. szept. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha záróvonal van, akkor ne előzz semmit...

amúgy, ha elférsz, előzheted.

2018. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Egyértelmű, hogy az út széli "záróvonalra" gondolt a kérdező.
2018. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy villogott-e a kísérő autó tetején az előzni tilos tàbla (változó jelzéskèpű táblán szokott lenni). Ha igen, akkor ne csodálkozz, hogy bekolbászol eléd a kísérőautó, egy transzformátor vagy egy darugèm.
2018. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
szabályosan előztem.....nem záróvonalon át, hanem kényszerített arra, hogy az út széli záróra rámenjek. Csak alul-felül villogott sárgán és egy felirat világított rajta, hogy túlméretes szállítmány. A méretei alapján nem volt az, belefért simán a sávjába, max nehéz lehetett. Más is előzte, azt hagyták.
2018. szept. 28. 05:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó kis sztori, előznél, de jobbra szorít le az útról...
2018. szept. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy jobbra? :D
2018. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mennyi unatkozó ember van itt....szerinted miért kamuznék? nekem nem olyan unalmas az életem, mint itt egyeseknek. De, hogy az értetlenek is értsék. 2 sáv volt (amerre én haladtam, meg 2 a másik irányba) balra záróvonal. Jobb sávban haladtam, balra előztem. Balról kezdődött egy elválasztó szegély rész, amibe bokrok vannak ültetve. Ez előtt a rész előtt a szembejovo sav es az en sávom kozott kiszélesedett a záróvonal, na erre mentem rá.
2018. szept. 28. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!