Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik, hogy nem tudok...

Létezik, hogy nem tudok megtanulni vezetni; teljesen alkalmatlan vagyok rá?

Figyelt kérdés

A héten vettem az 52. órám (30 alap + 22 pótóra) és az oktatóm közölte, hogy Ő nagyon sajnálja, de nem tud megtanítani vezetni. Hozzátette, hogy segít keresni egy másik oktatót, de Ő már tehetetlen.


Én is tudom, hogy nem vagyok egy "profi vezető", elég sokat bénázom.


De ez kissé szíven ütött s elgondolkodtatott...


Ha már sz oktató azt mondja, hogy nem tud megtanítani, akkor teljesen reménytelen lennék?


Nem tudom mit tegyek...


2018. szept. 29. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Adj esélytz magadnak, bár az előjelek nem tűnnek jónak, próbáld másik oktatóval.

Olyannal, akit a mostani oktatód javasol, nyilván elmondja rólad a véleményét.

Ha elvállal látok esélyt.

2018. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézzél másik oktatót,ha a végén Ő is ezt mondja,akkor már tényleg érdemes elgondolkodnod ezen.

Próbáld ezt meg.

Nekem is volt egy ilyen kollégám,akivel együtt tanultunk vezetni,Ő rá is azt mondák,hogy reménytelen,de a másik oktatónál és rengeteg órával már kínkeservesen,de belejött annyira,hogy sikerült neki.

2018. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is annak éreztem mindig magam, bár az oktatóm nem tartott rossz vezetőnek.


Engem az biztatott, hogy láttam mennyire béna módon vezetnek az emberek és úgy voltam, hogy valahogy nekik is sikerült. Másrészt pont ezért gondolkoztam el, hogy biztos kell-e mindenkinek jogosítványt adni, mert lehet a mi életünk fog múlni rajta.

2018. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj másik oktatóhoz, ha van rá pénzed és ne hagyd abba, én ugyanígy voltam, abbahagytam és nincs jogsim, nem mondom, hogy nagy baj, de valószínűleg újra fogom kezdeni, viszont a legelejéről, sokkal többe fog kerülni így, bárki meg tud tanulni vezetni amúgy, aki nem az megy a páv-ra, de ahhoz közel fogyatékosnak kell lenni, ne add fel!
2018. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pont így vagyok én is csak én C jogsit csinálok, szeretek vezetni, csak azt szerrtem csinálni megígértem magamnak, érettségi után elkezdem, eddig minden pöpecen ment, rutin vizsga után forgalomba meg valami történt a fejemben és alig mwgy azóta az autó vezetése is. Úgy érzem, mintha elfelejtettem volna vezetni.


De néked mi nem megy? Menj át automata váltósra, max. nem vezetsz manuálist, nem nagy hátrány.

2018. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"teljesen alkalmatlan vagyok rá?"


Én személyesen ismerek ilyet, akinek csak azért lett meg a jogsija, mert fizetett érte, de én még gyalog se engedném a közlekedésbe, nem hogy autóval...

2018. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most úgy döntöttem átmegyek egy másik oktatóhoz; ahhoz akit a jelenlegi oktatóm ajánlott.

Hátha nála jobban "összerakódnak" a fejemben a dolgok...


Hogy mi nem megy?

Igazából nincs konkrét dolog, nincs ilyen ismétlédő, visszatérő hibám. Mindig más és más kisebb vagy nagyobb dolog. Olyan volt például, hogy nem raktam vissza 2-be az autót kanyar előtt, hanem 3-ban kanyarodtam. Vagy nem tértem ki a szélső sávban, hanem a belsőbe mentem. Vagy túl későn / korán raktam ki az indexet. Vagy túl közel / távol mentem a padkához. Vagy túl kicsi / nagy távolságot tartottam az előttem lévő autótól. Vagy hirtelen fékezek a Stop táblánál. Vagy ferdén áll az autó parkolásnál. Vagy nem eléggé tekintek szét szerinte. Sok ilyen "apróság"..

Ezek nem folyamatosan vannak jelen; hanem hol ez, hol az a baj...

Az oktatóm szerint figyelmetlen és szétszórt vagyok...

2018. szept. 29. 15:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka, de létezik olyan, hogy valaki nem tud megtanulni biztonságosan autót vezetni, képtelen megfelelően koncentrálni, stresszes helyzetekben bepánikol, nem képes megfelelő döntéseket hozni.
2018. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg a vizsgáig koncentrálni, meg a vizsgán is természetesen, utána senkinek sem fog feltűnni egy ferdén parkolás ( kiéve ha nem vagy nethuszár mert a nethuszárok teszik fel a netre, hogy " két vonal közé ferdén állt a buta primitív, ilyentől venném el a lyogggsit stb. ) meg bárhol megállhatsz stoptábla hatálya alatt, meg a követési távolság sem para, 3 autó távolság városba bőven elég . Én érzek benned reményt, nem vagy egy elveszett alak, már csak azért sem mert érzem, szeretnéd mindez orvosolni. Sok sikert a másik oktatónál, lehet még a végén ez lesz a szakmád, mint sofőr. :)
2018. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat, majd írok a fejleményekről.
2018. szept. 29. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!