Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány nélkül vezetés,...

Royal1020 kérdése:

Jogosítvány nélkül vezetés, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Ma este jöttem haza és megállítottak a rendőrök egy 50 es sport robogóval,amihez nincs jogosítványom,de biztosítás... felvették az adataimat egy lapra,amit lediktáltam utánam kérdeztek a rendszerben, azt mondták majd jön a feljelentés.. mire számíthatok?

2018. okt. 15. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbirság 99% ha első alkalom volt, vagy ledolgozod közmunkában.
2018. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Pénzbüntetésre egész biztos készülhetsz, ettől függetlenül Te meg annak tudatában hogy jogsi nélkül mentél, még meg is álltál nekik.. Most már nyeld le ami történt, elvégre a hibákból tanul az ember, a jövőben csináld meg a jogsit, vagy ha úgy érzed anélkül is megy a vezetés, akkor legalább valami normálisabb géppel járkálj aminek a töredék nyomatéka is elég ahhoz hogy le lépj.


Autóval jogsi nélkül valóban butaság kockáztatni, mert meglépni nem tudsz, de motorosok között is csak olyanok járnak akár rendszám nélkül is akik fel vannak készülve menekülésre.

2018. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok,még suliba járok, nem lehet véletlenül az hogy még keresőképtelen vagyok? és csak eltiltanak?
2018. okt. 15. 23:00
 4/9 anonim válasza:
100%
Ha kereső képtelen vagy akkor leülöd vagy ledolgozod elvégre 18 már elmúlt. Ami biztos, hogy eltiltanak a járművezetéstől (te esetedben X ideig nem csinálhatod meg a jogosítványt), amíg az tart erősen tanácsos nem megint elkövetni mert attól csak súlyosbodik.
2018. okt. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
uhh... eltiltás kb mennyi idő lehet?
2018. okt. 15. 23:09
 6/9 anonim ***** válasza:
1 hónap és 1 év között szokott lenni elsőre, de van amikor ezt el is engedik, attól függően, hogy épp mik a tények, veszélyeztettél valakit, valamit stb, sok mindentől függ, hogy ezt kiszabják vagy sem.
2018. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy fog ez működni,mert volt két rendőr csávó és csak a nevemet születési év,hely anyám nevét kérdezték felírták egy lapra,le kérdeztek rádión és annyit mondtak majd jön a papír. Kérdeztem mire számíthatok azt mondták ők nem tudják majd bent eldöntik.
2018. okt. 15. 23:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Küldenek levelet az iskola igazgatónak, hogy eljárás indult ellened.

A büntetés súlyossága meg attól függ, az ügyintéző milyen kedvében lesz, talál-e enyhítő, vagy súlyosbító körülményt, szimpatikus eltévelyedettnek vél, vagy unszimpatikus vagy neki.

Vannam minimum és maximum adható büntetési tételek, azon belül bármi lehet.

Jah, és aki azt írta, hogy el kell menekülni a rendőr elől, arra már nem tért ki, hogy mi van akkor, ha nem sikerül...

2018. okt. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


45-90 ezres bírság az induló. A pénzbírság átváltható elzárásra, vagy közérdekű munkára.


És egy életre megtanulod, hogy bár a motor benzinnel megy, nem viccből kötik jogosítványhoz a vezetését.

2018. okt. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!