Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbuktam ma a forgalmi...

Megbuktam ma a forgalmi vizsgán. Szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés

Jól megy a vezetés. Szeretek is vezetni, vizsga előtt is csak egészséges drukk volt bennem. Az oktatóm is mondta, hogy csináljak mindent úgy, ahogy eddig is, és nem lesz semmi gond.

Végig vezettem az 50 percet, hibátlanul megcsináltam a fordulást és a parkolást is, úgy éreztem teljesen jól ment, előzékeny voltam, figyelmes, de azért lendületes. A gyalogátkelőhelyek előtt lassítottam picit, hogy lássa a vb, hogy azért figyelek, hátha előugrik egy gyalogos. Tényleg sima ügynek éreztem. Visszamentünk a pályára, és akkor jött a feketeleves. Három hibát állapított meg. Az egyik az volt, hogy szerinte érintettem a felezővonalat balra kanyarodásnál (nem egyirányú utcáról volt szó), pedig direkt észrevehetően balra húzódtam, de tudom, hogy a felezőre nem mentem rá, az oktatóm is azt mondta, hogy nem mentem rá, szőrszálhasogatás volt az egész, nem is egyeztek meg ebben, az egyik ezt állította, a másik nem értett egyet. A második hiba az volt, hogy egyszer, amikor jobbra fordultam, volt egy szaggatott biciklis sáv, és én nem mentem rá, hanem mellőle fordultam. Na most nekem azt mondta az oktatóm, hogy mindkettő szabályos, van olyan vb aki kifejezetten nem szereti, ha a vizsgázó rámegy a szaggatott biciklissávra, van amelyik igen. Én úgy döntöttem, nem megyek. Hiba volt ezek szerint. Minden más tökéletes volt, a vb is azt mondta, legközelebb ugyanígy csináljak mindent, és sima ügy lesz. A harmadiknak pont azt emelte ki, hogy ne lassítsak, ha belátom a gyalogátkelőhelyet, mert minek. Nem értem, komolyan. De ezek akkora “hibák”, hogy bukás jár érte?? Nagyon le vagyok törve. :( 1 hónapot kell várni a következő vizsgára, nagyon szerettem volna, ha sikerül. Az oktatóm annyira ideges volt a vb-re, hogy a végén még én nyugtattam őt. :)) én inkább csak csalódott vagyok. Pénzt nem adtam.


2018. okt. 16. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
A pénz miatt volt. Ennyire galádak..
2018. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
66%

Páromat tudod min butatták meg?

Rendben tökéletes vizsga,itt forduljon jobbra megyünk vissza sokeres vizsga.

Párom jobbra fordult erre a biztos: megbukott. Azt mondtam balra menjen.

Ennyi. Oktató hiába mondta,hogy azt mondta jobbra menjen. Ha meg akarnak buktatni akkor bármin meg fognak..ne csüggedj.:)

2018. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Ez érdekes. Nem nagyon szokták visszavezettetni a tanulót. Ha megbukott, helyet cserélnek az oktatóval. Szerintem ha adtál volna pénzt, átenged. Ezekért az apró hibákért nem volt jogos sajnos.
2018. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Engem aki elsőre megbuktatott, az a következő alkalommal átengedett.


Indokra annyi volt az elsőnél, hogy autópályáról lejöttünk, beérve a körforgalomhoz, ami a városba irányít, ott elsőbbség adás kötelező tábla van, én nem álltam meg, mert láttam már előtte, hogy sehol senki, hanem mentem a város irányába vissza.

Hiába mondta az oktatóm is, hogy nem kötelező stop tábla volt, nem érdekelte.

2018. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A felezővonal kérdés ugye nem egyértelmű, de ha valóban rámentél, akkor azért tényleg jogos a buktatás. A nyílt kerékpársávra jobbra kanyarodáskor bizony rá kell menni, mert ha nem teszed, akkor nem az út jobb széléről fordulsz be, és ez sajnos szintén bukás lehet. A gyalogátkelőhelyet ha belátod, akkor valóban nem szükséges, és nem is érdemes fékezni, mert a mögötted jövő nem számít rá, és meglepheti a hirtelen ritmusváltás (+ a forgalmat is feltartod). Emiatt viszont szerintem nem buktatnak, maximum hibavonalat adnak.


Ennek ellenére is sántít nekem valahol a történet, mert ha megbuktál, akkor nem engedik, hogy visszavezess a tanpályára, hanem ott, a hiba helyszínén megmondja neked a vizsgabiztos, hogy megbuktál, és onnantól az oktatód vezet vissza.

2018. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

"Pénzt nem adtam"


Ezen buktál el, nem a többi baromságon.

2018. okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
56%
Aki nem elég korrupt annak nincs helye Magyarországon!
2018. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!