Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Google forgalom honnan van...

Google forgalom honnan van képben?

Figyelt kérdés
Eleve rengeteg kereszteződésben pl a lámpáknál csak 6-7 autó torlódik fel max. Ezek közül a GPS a többségénél be sincs kapcsolva, a többinél meg hiába a GPS, ha a mobilinternet nincs. Ezek után tehát jó ha 20%-ától kaphat adatot (1-2 kocsi a fenti példában), mondjuk azt is ki engedélyezte nekik és hol, hogy küldözgesse az oprendszerük az én helyzetemet?
2018. nov. 16. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Le lehet tiltani. Feltehetoleg te engedelyezted a helymeghatarozas menupontnal.
2018. nov. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, főleg azért nem, mert nem csak, hogy nem engedélyeztem, de természetesen a GPS-t is csak akkor kapcsolom be, ha megy a navi.

Pont azért kérdeztem, mert ezzel a többség is így van, vagyis honnan az adat ekkora mennyiségben, amiből ilyen 50-100 méteres szakaszokra már 4 fokozatban következtetés vonható le a térképen?

2018. nov. 16. 19:22
 3/9 anonim ***** válasza:
A helymeghatarozas nem csak gps alapu lehet.
2018. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Háromszögeléssel lehet cella alapú is igen, viszont azt is el kell küldeni valahogy, ráadásul folyamatosan.
2018. nov. 16. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a wifi jelet is keresi a gepek kuldik a mac addresst es a wlan nevet.

Ezeket a google tudja a neten van ra kereso is.


Es meg is van merre vagy. A mobil net meg minden elofizetesesnek engedelyezve van meg a 75 eves anyamnak is pedig nem ert hozza.


Es voila megvan minden adat.

De a gps is meg default minden telcsin.

2018. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1.GPS: most komolyan az emberek egyszerűen csesznek rá és folyamatosan bekapcsolva hagyják a GPS-t, had szenvedjen beltéren folyamatosan a kereséssel, meg had szívja az akksit? (Mert azt kétlem, hogy mielőtt elindulnak a gyerekkel a suliba, vagy 6 utcával odébb a Sparba, akkor - bár a navigációra nincs szükségük - gyorsan bekapcsolják, csak azért hogy a Google-nak legyen adata, aztán meg ki.) Aztán meg ugye hőbörögnek, hogy 1 nap után töltőre kell tenni?

2.Adatok elküldése: egyáltalán nincs minden előfizetéshez alapból mobilnet, hogy mást ne mondjak pl a T-Mobile Domino csomagokhoz (csekély 1,7 millió felhasználó) KÜLÖN lehet venni havi 500-tól kb 3000 Ft-ig. Ráadásul az olcsóbbak csak pár száz megásak. És nem hiszem, hogy a felhasználók azt szeretnék, hogy minden minden nap amikor 1 órát autóznak, akkor az ő saját előfizetésük, vagyis pénzük kárára szépen szedje a Google a helyadatokat.

2018. nov. 16. 22:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak az autósok 20%-ától kap adatot (szerintem amúgy jóval magasabb az arány, legalábbis BP-n), de ez épp elég ahhoz, hogy megbecsülje, hogy egy adott útszakaszon mennyi az átlagos haladási sebesség.

Példa: Egy bedugult úton minden autós elindít egy stoppert A pontban és megállítja B pontban. Ezeknek az időknek veszed az átlagát. Most az, hogy 20 vagy 100 ilyen időt átlagolsz, nem lesz akkora hatalmas különbség.


"mondjuk azt is ki engedélyezte nekik és hol, hogy küldözgesse az oprendszerük az én helyzetemet?"

Szerintem a te helyzetedet nem küldözgeti senkinek az oprendszere, maximum a tiéd. :) Egyébként meg benne van a felhasználási feltételekben, csak a userek 99%-a nem olvassa el, csak automatikusan bepipálja, hogy "elolvastam és megértettem".

2018. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt tapasztaltam, hogy olyan is. Nem tudom, hogy általában mennyire jó, de a környékünkön nemegyszer eltért a valóságtól; mindkét irányban. Torlódást mutatott, mikor annak nyoma se volt; nem mutatott semmit, mikor torlódás volt. Régebben megnéztem, aszerint terveztem az utat. Jóideje, meg sem nézem, indulás előtt. Az útinform-on szoktam megnézni, hol vannak közúton folyó munkák, sávlezárások stb.
2018. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Rengetegen nem kapcsolják ki a gps-t a telefonokon, azt meg pontosan tudja a Google hogy valaki autóban ül vagy buszon van. Ezt onnan is tudni, hogy ha van akinél be van kapcsolva a helyelőzmenyek akkor percre pontosan meg tudod nézni hol voltal egy éve. Így az is elég ha egy utasnak be van kapcsolva a GPS a telefonján.

Felhős időben pontatlanabb a dugók jelölése, így megkockáztatom, van műholdas kép alapján készülő algoritmus erre. Rengetegen használnak waze-t, az is megy akkor is ha épp nem megy a képernyőn a waze. Annak az adatait is felhasználják. Nem tudom, hogy Magyarországon is, de több helyen kötött szeződést a Google az útkezelőkkel, az is nagy segítség

2018. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!