Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsiszerzésnél a gyakorlati...

Jogsiszerzésnél a gyakorlati órákban az 50 perc CSAK vezetés?

Figyelt kérdés
Az órám egy bizonyos része oda és visszaút a tanpályára, de még nem tudok vezetni úgy h ezt én tegyem meg. Az oktató vezet. Egy alkalom 10k forint (2 óra). És eléggé felháborító h egy része abból áll h itt egy jobb kanyar, itt ezt figyeld és közben ő vezet. Viszont nagyon okoskodni sem akarok, ezért szeretném tudni h mi a hivatalos szabály erre, mielőtt az oktatónak említeném

2018. nov. 20. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen tanultam vezetni úgy, hogy előtte egyáltalán nem vezettem soha. Az első alkalommal amikor találkoztunk az oktatóval ezt meg is mondtam, azt mondta jó semmi gond, ülj be és te fogsz kormányozni. És ő nyomta a pedált én pedig tekertem a kormányt és így mentünk a tanpályára. Amit ti csináltok annak nincs sok értelme, ennyi erővel a pályán is találkozhattok.
2018. nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze h nincs értelme, csak a hivatalos szabály érdekel. Lehet h ez abban belefér
2018. nov. 20. 08:20
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Rossz oldalról közelíted meg a dolgot. Ha elkezded darálni az oktatónak, hogy te úgy tudod a szabály szerint így meg úgy kell oktatnia... na pont ez az okoskodás. Sokkal egyszerűbb lenne ha megmondanád neki, hogy te szeretnél vezetni a pályára menet, hogy addig is gyakorolj.
2018. nov. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egy óra 45 perc, mint az iskolában.

A két óra vezetés között "jár" 10 perc szünet, mint az iskilában...

A gyakorlatban meg ezeket senki nem ellenőrzi, tehát úgy lesz, ahogy az oktató jónak látja.

Abból sokar nem tanulsz, ha az oktatód vezetését figyeled, bár valahogy el kell jutnotok a célhoz, így azt sem lehet mondani, hogy biztosan rossz, amit az oktatód csinál, de másoknál nulla gyakorlattal is a volán mögé engedik a tanulót, és ha szükséges az oktató az anyósülésböl kormányoz.

Ez azonban nem elvárás, ha kivisz a rutinpályára, ott kezdődik a 45 perc.

2018. nov. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nem jó már most a szabályokkal jönni, meg kell kérni hogy had vezess te. Ez is a kommunikációról szól, lesznek még komolyabb dolgok is amiket meg kell majd beszélni.
2018. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Hovarju ***** válasza:
100%

Én is ugyanúgy kezdtem a tanulást, mint az első hozzászóló. Először csak a kormányzás volt a feladatom, aztán, ahogy haladtunk előre a gyakorlással egyre több minden lett rám bízva.


Oktatója válogatja kinek mi jön be. Az a lány, aki velem együtt kezdett egy másik oktatónál, még a 10. óra körül is ott tartott, hogy csak a tanpályán belül vezetett.


Mond el az oktatónak, hogy szeretnél te vezetni a tanpályáig.


Beszélgess az oktatóval és mond el neki mit szeretnél. Én nagyon jó oktatót kaptam, mindent meg tudunk beszélni. Volt úgy, hogy úgy fejeztük be az órát, hogy hazáig vezettem. Ott átvette az oktató és ő is hazament.


Aztán a tanulás kb. felénél megkértük a váltótársammal, hogy egyszerre mehessünk. Voltak olyan óráink, ahol egy órát a váltótárs vezetett én pedig hátul ültem és figyeltem, aztán cseréltünk. Én vezettem és Ő figyelt. Ezek az órák is nagyon hasznosak voltak.


Percre pontosan sosem figyeltük az órát. Ha megbeszélni valónk akadt, vagy szükségünk volt egy kávéra, akkor ittunk egy kávét és közben az elméleti dolgokról beszélgettünk és az autó kezelését beszéltük meg.


Délután kettő felé mentünk vizsgázni, de aznap reggel találkoztunk és csak autókáztunk a városban felváltva vezetve, hogy kicsit oldódjon bennünk a stressz. Ezt a vizsga előtti vezetés az oktató ajándéka volt, ezért mi nem fizettünk semmit.


Szóval, ne háborogj, beszélj az oktatóval és egyez meg vele, hogy mindkettőtöknek jó legyen.

2018. nov. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Abszolút nem háborogni akarok meg okoskodni. De ha még szuperudvariasan is mondanám, lehet h szabály szerint belefér, ezt fogja mondani és kész. Csak kíváncsi voltam h így van e mielőtt nagyon óvatosan reklamálnék
2018. nov. 20. 09:24
 8/15 A kérdező kommentje:
Meg nem szeretnék autópályán sehogyse vezetni még. Most lesz a 2. órám
2018. nov. 20. 09:29
 9/15 Hovarju ***** válasza:
100%

A szabály szerint belefér.

Az oktatás ideje alatt a kresz szerint az oktató minősül vezetőnek, akkor is ha te ülsz a kormány mögött és te vezetsz.


Innentől az oktató döntése, hogy enged-e rögtön vezetni a forgalomban, vagy úgy ítéli meg, hogy először csak a zárt tanpályán enged vezetni.

Vannak olyan oktatók, akik azt kérik, hogy menj el a tanpályáig BKV-val és utána onnan haza.

A te oktatód, azt választotta, hogy inkább elvisz és addig is tanulhatsz. Használd ki ezt az időt és figyeld mit miért csinál, nézd meg a táblákat az út szélén, figyeld a forgalmat és kérdezz bátran. Az oktató azért van, hogy megtanítson biztonságosan kezelni az autót, és ha úgy érzed, hogy te már szeretnél a forgalomban is vezetni, mondd el neki.

2018. nov. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2018. nov. 20. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!