Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Körmend, Szombathely B kategór...

Körmend, Szombathely B kategóriás jogosítványt szeretnék szerezni, melyik sulit ajánlanátok és melyik oktatót aki normális?

Figyelt kérdés
Szentgotthárdi 24 éves anyuka vagyok, 1 éves a kisfiam. Most 2018.december van de 2019.szeptemberben megy a kisfiú bölcsibe. Nos, oda csak én lennék aki vinné és hozná mert az apukája dolgozik kora reggeltől késő estig. Két kérdésem lenne. Biztosan nem csak én vagyok így.... Szóval, nagyon fontos lenne a jogsit megszereznem jövő szeptemberig. De! Itthon vagyok a kisfiammal, nincs senki aki vigyázni tudna rá sajnos. Csak úgy tudnánk megoldani ha párom elvinne az órákra, és addig el lenne a kisfiúval.... Vagy nem tudom... Arra lennék kíváncsi hogy ha van valaki a közelben aki ugyan ebben a cipőben van, ti hogy oldottatok vagy hogy oldanatok meg? Tanácstalan vagyok sajnos de hatalmas szükségem lenne rá hogy megszereznem valami úton módon. Körmenden vagy Szombathelyen melyik sulit és kit ajánlanátok akivel talán megoldhato lenne ez így?
2018. nov. 21. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szenthotthárdon nincs autós iskola?

Elsősorban az ott lakoktól kellene érdeklődni személyesen, akiket ismersz annyira, hogy tudod, mennyire elfogadható a véleménye.

Az elméleti rész tanulása megoldható akár otthon is, az érdekes a vezetés gyakorlás lesz, amit csakis a te oktatóddal tudsz egyeztetni, az, hogy másoknál hogyan működött számodra lényegtelen.

Az sem elképzelhetetlen, hogy egy szentgotthárdi oktatónál háztól-házig tartó oktatásokat le lehet egyeztetni, de ezt csakis vele tudod megbeszélni.

Az sokkal bonyolultabb, ha egy másik településen lévő autós iskolát választol, de persze az sem kizárt, jogy ott nem lehet megoldást találni.

A gyerek mellé jó lenne egy ismerős, rokon segítsége, aki a gyakorlások ideje alatt tudna rá vigyázni, mert ha a férjed dolgozik, onnan nem lehet egyszerű elszabadulni, és nem tudhatod előre, hogy 30-40-50-60 óra gyakorlás kell-e neked a jogosítvány megszerzésére.

2018. nov. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne Szombathelyen elvégezni, mivel ott van vizsgaközpont. Hiába jársz helyben autós iskolában, Szombathelyen kell vizsgázni. Szerintem egyszerűbben menne a vizsga, ha megismered az utcákat, a közlekedést, nem pedig vizsgán találkozol először többsávos úttal, meg egyirányú utcákkal.
2018. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2#

A legtöbb megyében csak a megyeszékhelyen van forgalmi vizsga, de ez nem azt jelenti, hogy a lakóhelyen lévő autós iskolákat hanyagolni érdemes, sőt...

Arra keveseknek van ide3jük, lehetőségük, hogy rendszeresen bejárjanak a megyeszékhelyre, majd haza utazzanak az 1-2 órás gyakorlás miatt.

A gyakorlat az, hogy a lakóhelyen lévő iskolába jelentkeznek, és amikor eljön az ideje, bemennek a megyeszékhelyre gyakorolni, majd haza is a tanuló autóval mennek.

Ez még mindig jobb megoldás, mint busszal, vonattal ingázni, de az is igaz, hogy igazán tanulni csak ott lehet, ahol megvannak a "kellékek", párhuzamos közlekedést, sávváltást, kanyarodó sáv, buszsáv használatát csak ott lehet gyakorolni, ahol ezek vannak, és az országúti vezetés sem különösebben érdekes tanulás szempontból, kivétel lehet az előzések gyakorlása, amikor lassan haladó járművet érnek utol (lovas szekér, mezőgazdasági vontató, lassú jármű, stb), ami azért nem elhanyagolható, ugyanis a városi közlekedésben pontosan a legveszélyesebb manővert, az előzést nem tanítják, ott arra nem nagyon van lehetőség, főleg, ha még a biciklisek is kerékpárúton közlekednek.

2018. dec. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3-as én a Kresz tanfolyamot helyben végeztem, mert ott volt kényelmes, nem kellett ingázni. De a vezetést mégis jobb volt a megyeszékhelyen.

A kérdező Szentgotthárdon lakik, kb. 60 km Szombathelytől, olyan egy óra autózás rutinos sofőrnek, tanulónak valamivel több, meg vissza is ugyanennyi és akkor még Szombathelyen is vesz egy órát. akkor kb. 4 órát fizet ki azért, hogy egy órát gyakoroljon a vizsgahelyszínen. Ráadásul egy kezdő vezetőt ez az időtartam teljesen leterhel és nem fogja az oktató minden egyes alkalommal bevinni a megyeszékhelyre.

Nálunk ,meg minden ismerősömnél az volt, megbeszéltük oktatóval, mikor ér be a busz, vonat, elénk jött állomásra és a végén ugyanoda tértünk vissza. Így gyalogolni se kellett és minden vizsgaútvonalra jutott kellő idő.

2018. dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!