Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten honnan-hova mennyi...

Budapesten honnan-hova mennyi idő alatt érsz munkába?

Figyelt kérdés

És autóval, vagy milyen tömeg közlekedéssel?


Hamarosan lehetséges, hogy Budapestre költöznék. Úgy hallottam, hogy csúcsidőben, amikor az emberek dolgozni járnak, hatalmas dugók vannak és nagyon lassú a haladás. A Google-térkép csak 10-20 perceket becsül, de én ennél sokkal hosszabb időket hallottam.


Örülnék, ha beszámolnának minél többet a tapasztalataikról, hogy egy átfogó képet kaphassak arról, ez mennyi időbe fog nekem telni.



2018. dec. 8. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez attól függ hova költözöl. Ha esetleg ezt megmondod és azt, hol fogsz dolgozni, akkor meg tudnánk saccolni az időt. Nem az a lényeg nekünk mennyi idő beérni hanem az, hogy neked mennyi lesz.
2018. dec. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A munkahely nincs lefixálva, így értelemszerűen az sem, hogy hol találok ahhoz közeli albérletet.
2018. dec. 8. 10:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

XI ker - 3. kerület volt 1 évig.


reggel 6:30kor indulva 7:00 ott voltam.

7:15kor indulva 8:30 percre

delutan 4-5 tol indulva vissza 70-90 perc között, előtte 30-40 perc..


de kellene tudni hogy honnan hova mész, illetve ha budapestre költözöl akkor NE autóval menj van tömegközlekedés..

2018. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként többnyire a X. és XI. kerületben vannak nekem való lehetőségek, de semmi sem biztos.
2018. dec. 8. 10:45
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

A metrók, vonatok, hévek jók, gyorsak.

A buszok, villamosok marha lassúak, ezeknél gyorsabb, ha autóval mész.


Ha az utad 80%-át metróval/vonattal/hévvel teszed meg, akkor gyorsabb lehet a tömegközlekedés. Egyébként gyorsabb, kényelmesebb az autó, a dugók ellenére is.

2018. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok

Jah, értem.

Én a XVI-ból járok a X. kerületbe dolgozni autóval, sosem tömegközlekedem csak akkor, ha a belvárosba kell bemenni és akkor is csak a metrót használom, a maradék távot gyalog teszem meg.

Nekem kb 10-15 perc beérni dolgozni, busszal kb 20 lenne.

Dugó leginkább a reggeli-délelőtti illetve a du 4-6 közötti időpontokban van, akkor beáll a belváros.

2018. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Imádom az ilyen kérdéseket.

Hogyan jutok el a Nyugati pályaudvarhoz? Honnan, barátom?

Mert lehetsz te 50 méterre is tőle, meg 21 km-re.

Na ez pont ilyen.

Nem tudod, honnan, nem tudod hova, de adjunk neked tanácsot.

Nem tudom, te voltál-e, de nem is olyan régen küzdöttem egy hasonló illetővel. Az alapállás ugyanez volt, de harapófogóval kellett kihúzni belőle mindent.

Na megnevezett egy 13 km hosszú utat. Sokra mentem vele.


Nos, A-B pont között van esetemben 12-13 kb. Forgalommentes út esetén ez kocsival 20-25 perc.

Gyakorlatban csúcsidőben közlekedem, így 45-60 perc kocsival.

Tömegközlekedéssel hasonló. Kevésbé kényelmes, de jóval olcsóbb.

Ha a lakhelyed és a munkahelyed ellentétes mozgást kíván (pl. reggel a város központjától kifelé, este pedig befelé utazol), akkor kevésbé érint a dugó.

A tágabb értelemben vett belvároson belül (ami a nagy-körúton belüli részt jelenti), akkor kocsival közlekedni nehéz, parkolni még nehezebb.

2018. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

XVI kerből járok, örs vezér tér környékén dolgozom, autóval 10p, busszal 20p, biciklivel 15p, hévvel 10p

Hazafelé néha 30 perc is lehet a busz, ha sokan vannak:)

2018. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

7

Pont ezért kérdeztem, hogy mégis hol fog lakni és dolgozni.

De nem tudja egyiket sem, így nincs értelme a kérdésnek, de ezt persze nehéz belátni. Budapest minden útját le kellene írnunk ilyenkor, napszakokra bontva és tömegközlekedési eszközökre, hogy mikor mennyi idő? Vagy nem is értem. Ez a tipikus: nem írok semmi konkrétat de válaszoljatok rá minél bővebben...


8-as

Egy kerületben lakunk és ugyanazon a környéken dolgozunk :)

Még a végén kiderül, hogy rokonok is vagyunk.

2018. dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, hogy szerintetek nincs értelme a kérdésnek, mégis sikerült gazdagodnom hasznos információkkal.
2018. dec. 8. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!