Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vizsgabiztos meg változtathatj...

Vizsgabiztos meg változtathatja az utvonalat?

Figyelt kérdés

B kategorias forgalmi vizsga. Ugyebár adott egy utvonal amit ki huzol. Aközbe amig mész azon az úton el térhet tölle?

Pl hogy nem az oktato mondja hogy fordulj le jobbra hanem a vizsga biztos mondja hogy forduljak balra ezt meg teheti?



2018. dec. 12. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgázol abból, hogy képes vagy-e forgalomban vezetni. Ha neked gondot okoz egy bal fordulat, még vegyél órákat.
2018. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem okoz gondott csak az zavar hogy olyanért buktam meg amit nem is követtem el.
2018. dec. 12. 10:21
 3/18 anonim ***** válasza:
Minden nap meg kell buktasson néhány vizsgázót, ez ilyen íratlan szabály. Meg aztán lehet várt volna még egy kis támogatást is.
2018. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 D. Brasco ***** válasza:
100%

Azt kéne már megérteni hogy bárhol bármilyen dorgalmi helyzetben tudnod kell manőverezni nem csak azokon az uzvonalakon amiker az oktatoval bejártatok....vagy te csak arra a néhány útvonalra teszel jogosítvány?Mert csak ott tudsz megfordulni meg balra kanyarodni?!?

Egyebkent igen,a vizsgabiztos barmikor megváltoztathatja az utvonalat vagy megkérhet különböző feladatok vágrehajtasara!

2018. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Igen, megváltoztathatja. És bizony bármilyen helyzetben meg kell állnod a helyedet, mert a jogsid nem a vizsgaútvonalakra lesz érvényes, hanem a nagyvilágban szinte bárhovà (persze ha bizonyos adminisztratív lépésektől eltekintünk).
2018. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ertem en hogy forgalmi helyzetbe meg kell alnom a helyem de ha semmit nem rontok el es nem csinalok hulyeseget akkor az utolso 10p ben ne buktason mar meg olyanért amit nem kovettem el :D es engem ez zavar igazabol, tudom ez nem a kerdeshez tartozik.
2018. dec. 12. 11:30
 7/18 D. Brasco ***** válasza:
100%

"ne buktason mar meg olyanért amit nem kovettem el"


Tekintve hogy ezt már másodszor sütöd el mi lenne ha leírnád értelmesen mi a bajod,nem pedig ilyen nesze semmi fogd meg jól alapon beírkálod ezt ide!

2018. dec. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
"nem követtél el" egy balra kanyarodást, miközben a vizsgabiztos ezt kérte?
2018. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az tévedés, hogy a vizsga útvonalak fixen kijelöltek.

Sokféle variáció van már arra is, hogy az útvonaltól el sem térve, különböző kitérőkkel menjenek végig.

Mi van leírva egy vizsga útvonalból?

3-4 közlekedési csomópont, amit érinteni kellene a vizsgán, de az már nincs leírva, hogy oda milyen kitérőkkel kell eljutni.

A gyakorlatban meg általános, hogy teljesen eltérnek, még a kijelölt csomópontot sem érintik, és ez nem azt jelenti, hogy a vizsgabiztos szemét módon meg akar buktatni.

A vizsgabiztosoknak meg vannak a kedvelt kitérőik, ami már két vizsgabiztosnál sem ugyanaz, de még attól is eltérhetnek.

Amikor én vizsgáztam, a vizsgabiztosnak el kellett intézni néhány dolgot, elég gyorsan eltértünk az útvonaltól, az ismer csomópontoknak a közelébe sem jártunk.

Volt egy-két komplikált helyzet, ahol furcsa módon a vizsgabiztos segített is, rendes fazon volt.

Tudom, hogy akár meg is buktathatott volna, a vizsga után rá is kérdeztem az oktatótól, hogy ez hogy is volt.

Azt felelte, hogy a vizsgabiztosok nem azokat a dolgokat figyelik, amelyekről sok tanuló gondolja, hogy az a fontos.

Hátul, a tanuló mögött ül a vizsgabiztos, ahol minden jó, vagy rossz rezdülését érzékeli az autónak (egyébként ezt ki lehet próbálni, ülj be egy gyakorlatlanul vezető mögé), 15-20 perc elég ahhoz, hogy eldöntse, a vizsgázó megfelelő szinten van ahhoz, hogy engedje egyedül tanulni tovább (nem azért kaphat jogosítványt, mert mér mindent tud).

Az útvonaltól eltérés ezt követöen történt, egész nap vizsgáztat, úgy gondolta, hogy akkor most arra megyünk - megteheti, minden indoklás nélkül, de ő előre szólt.

2018. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó percben is megbuktathat.

Mi volt az, amit nem követtél el?

Nem húztad be a kéziféket?

2018. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!