Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolóház Budapest Árkád?

Parkolóház Budapest Árkád?

Figyelt kérdés

Tegnap este 6körül voltam az árkádban, 2órát voltam, ugye az ingyenes parkolást jelent. Kifele jövet nem volt semmi probléma, nem zárt le a sorompó az előttem lévő kocsi után.

Namármost, a parkolókártyát(mivel időn belül voltam) nem vittem se az automatához se semmi(azóta is a kocsiban van). Ha kiengedett a sorompó az azért volt mert érzékelte a rendszer, hogy nem kell fizetnem vagy még úgy érzékeli, hogy azóta is bent vagyok?



2018. dec. 16. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem emlékszem, hogy az Árkádban rendszámfelismerő-e a rendszer, mint a Mammutban, vagy sem. Vagy mint az IKEA-ban. Azoknál valóban a rendszám alapján kienged.

De úgy, hogy odaállsz lecsukott sorompónál és felnyílik, ahogy azonosít a rendszám alapján.

De ha szorosan az előtted menő mögött mentél, akkor egyszerűen csak nem csukódott le, mert érzékelte, hogy van ott még autó.

Ha jogi problémától tartasz, akkor hivatkozhatsz a 2 órán belüli kijövetelre, nézzék meg a kamerákat. De nem szoktak ezzel vacakolni, ez nem olyan mint a közterületi parkolás, hogyha nem fizetsz, akkor még az ükunokád bőrét is lenyúzzák huszadiziglen.

2018. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem

Nem voltam szorosan a másikra tapadva, tehát nem a fizetés nélküli parkolás volt a cél. Csak mivel nem ütköztem ellenállásba, így fel sem tűnt, hogy valami gond lenne. Csak most meséltem egy ismerősömnek és felvetődött, hogy mivel a kártya nem lett sehová sem betolva kijövetelkor, nehogy úgy érzékelje a rendszer hogy én azzal az autóval és parkolókártyával még bent vagyok.

2018. dec. 16. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen tuti nem aggódnék, ha zöld volt a lámpa és úgy hajtottál ki, akkor minden bizonnyal rendszámfelismerős a rendszer.
2018. dec. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam hívni az ügyfélszolgálatot de nem veszik fel. Remélem, hogy nem lesz semmi probléma.
2018. dec. 17. 10:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond. Vegyük a két szituációt.


Ha rendszámfelismerős a rendszer: Befele figyeli a rendszámod, majd az alapján kifelé is nézi hogy elhagytad. Tehát semmi para.


Ha nem rendszám felismerős a rendszer: Kártya alapján enged ki. Ha elhagyod a kártyát vagy nem csipogtatod ki akkor egyszerűen a fizetés végéig nem enged ki. Nincs mi alapján utánad menni. Nem tudják az adataidat. Egyszerűen nem enged ki megoldás játszik. Nos, ez esetben te már kint vagy. Szóval az xxxxxxxx kártyára annyit számláznak amennyit csak szeretnének, ha fingjuk sincs kihez vagy mihez tartozik.


Bárhogy nézem nem lesz belőle baj.

2018. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez azért így megnyugtató. Korábban más helyeken voltam már (corvin, reptér) de ezeken a helyeken valahogy egyértelműbb volt a dolog, most pedig csak úgy voltam vele hog nem volt több két óránál akkor kijövök simán.
2018. dec. 17. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!