Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Titeket is zavar az állandó...

Titeket is zavar az állandó szirénázàs az Üllői úton?

Figyelt kérdés
Az Üllői út mellett lakom Kispesten és van nem messze tőlünk egy mentő állomás. Véleményem szerint az utóbbi időben több kerületet csatoltak ehhez az állomáshoz, mert szinte egész nap megy a sziréna, néha még éjszaka is hallom. Vicces, például most is, amikor ezt írom. Új nyílászárókat csináltattunk idén, de még így is halljuk. Van, hogy egy lélek nincs az úton és a mentős akkor is bekapcsolja a szirénát, sokszor csak néhány másodpercre. Nem tudom mit lehetne tenni ez ellen. Gondoltam felteszem ezt a kérdést, hátha mást is zavar. Kérem értelmes választ írjatok vagy ne vegyétek a fáradtságot inkább. Nem vitatkozni jöttem ide, nem fogok trollokat etetni, szóval csak az írjon, akinek tényleg van rendes véleménye vagy kompetens az ügyben. Ellenkező esetben jelenteni fogom a hozzászólást, nincs már erőm az ostoba vitàkhoz. Tudom, hogy a mentős, rendőr, tűzoltó a munkàjàt végzi és tisztelet érte. Én csak a felesleges szirénát nem értem, amikor látszólag nem lenne rá szükség. Nem hinném, hogy napjában 480-szor be kell kapcsolni, általában 10 percenként. Értem én, hogy ez nem a Rózsadomb, de itt is emberek laknak, ezért is az a neve, hogy lakótelep. Szóval másnak is feltűnt ez ezen a környéken?

2018. dec. 20. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Engem egyáltalán nem zavar.
2018. dec. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Beviz Elek ***** válasza:
88%

Engem sem zavar, egy picit sem.


Nem látod hogy éppen merre jár, mit csinál a mentős és miért kapcsol szirénát. Lehet csak jelez röviden az előtte haladónak, lehet hogy átmegy a piroson és jelez a keresztforgalomnak. A szobádban hallgatózva nehéz megmondani hogy milyen okból kapcsolja be.


Mit lehet tenni? Úgy gondolom hogy elég fontos az emberélet, sietnek hogy megmentsenek valakit, nem fognak sziréna nélkül közlekedni hogy mást ne zavarjanak (és ez jogos is), tehát ezen csak te változtathatsz.


Megoldások:

A, olyan helyre költözöl ahol nincsenek zavaró zajok (ne villamossín, vonatsín, kórház, rendőrség stb mellé)

B, extra hangszigetelést teszel. Másfél évig a heathrow-i reptér mellett laktunk, a fejünk felett szálltak fel a repülők. Nem a repteret zárattuk be mert odaköltöztünk, hanem 3 rétegben volt ablak a házon, egyáltalán nem zavartak a zajok

C, beletörődsz és megszokod.

2018. dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Talán érdemes lenne mentős blogon, FB csoportban megkérdezned.

Biztos, hogy nem szórakozásból kapcsolják be a szirénát, mert a sofőrnek, orvosnak, betegnek is kellemetlen a hangja. Az viszont gyakori, hogy bunkó autós, aki nem ismeri a visszapillantó tükör fogalmát, nem veszi észre a simán villogó mentőt.

"Nincs egy lélek sem az úton" -lehet, hogy te nem látod a gyalogost, de a mentős őt figyelmezteti.

Nem a szobából fogod tudni megállapítani, miért szirénázik a mentő. És tényleg sajnálom a helyzetedet, mert igen zavaró lehet. Én például az autópálya mellett lakom és mindig tudom, mikor mennek a "fontos emberek" a reptérre, mert az ő szirénájuknak is van egy sajátos (igen agresszív) hangja...

2018. dec. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, ebből valószínű költözés lesz. Még a kínai éttermes csaj is megemlítette, hogy "már megint hívás van". Más itt lakó is jelezte, hogy zavaró. Egy ismerősöm régebben tűzoltó volt és volt, hogy mentőben utazott és mesélte, hogy a mentős akkor is bekapcsolta a szirénát ok nélkül. Most nem hallom, de a kérdés kiírása óta már egyszer biztos hallottam. Napközben valamilyen szinten még meg lehet érteni, de, hogy éjjel kettőkor minek kell benyomni, az számomra érthetetlen.
2018. dec. 20. 09:18
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Azért gondold ezt végig a mentős oldaláról. A világ egyik legstresszesebb melóját csinálja, mert baromi gyorsan kell odaérnie az esethez úgy, hogy közben mások számára váratlan manővereket kell véghez vinnie. Eközben egy ritka frusztráló erős fényű lámpa villog a feje fölött és bizony már menet közben el kell gondolkoznia, hogy az adott információk alspján hogyan látnak hozzá a mentéshez. Éjszaka ráadásul hiába kisebb a forgalom, ha valakik, hát a mentősök jól tudják, mennyi ilyenkor a részeg autós az utakon. Ez is növeli a stresszt.


Ebben a helyzetben igenis biztonságot ad az a tudat, hogy a maga közeledtére éktelen visító hangjelzéssel is fel tudja hívni azok figyelmét, akiket még nem lát és akik nem látják még a mentőt. Maroedig az Üllőin van bőven kereszteződés, ahonnan jöhet a veszély.


(A szerző a zuglói tűzoltóállomás közelében lakik és szirénázás esetén hármat fordul az ágyban, majd visszaalszik.)

2018. dec. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ott laktunk 2010-2016-ig. Akkor is állandóan szirénáztak. Vagy ha épp nem akkor hajnali 6kor túráztatták a 30 éves roncsokat a parkolóba vagy az alkeszek üvöltöztek az ablak alatt. Elköltöztünk, soha többé...
2018. dec. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

"Van, hogy egy lélek nincs az úton és a mentős akkor is bekapcsolja a szirénát, sokszor csak néhány másodpercre."


Lehet hogy pillanatnyilag úgy látod, hogy senki nincs az úton, de elég sokan szoktak átkóborolni az út közepén vagy a piroson vagy csövesek is előszeretettel mászkálnak mindenfelé. Az a ár másodperc pont elég arra, hogy felhívja az emberek figyelmét a mentőautóra.


Kicsit ugyanolyan ez mint a sima vezetés. Úgy oktatják, hogy akkor is indexelsz, ha senkit nem látsz a közeledben. Mert lehet éppen nincs ott senki, de elég egyszer benézned és már össze is törted az autót.


Vagy ugyanúgy a vasúti közlekedésben is megvan a protokoll, hogy mikor merre kell dudálni a vonatnak, akkor is ha nem lát senkit a közelben. Nem alapozhat ott sem arra, hogy "piros a lámpa".

2018. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy szokták mondani Pesten már csak bulizó fiatalok, meg süket nyuggerek laknak. Ha te egyik sem vagy, akkor ideje kecót keresni az agnomerációban. Én 3 éve költöztem el a Nyugatitól és hát max az zavar, ha néha ugat a puli a szomszédban (hálistennek ritkán teszi).
2018. dec. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Természetesen belegondoltam a mentős helyzetébe is, míg Ti az enyémbe nem igazán, kivéve egy válaszolót, aki lakott is itt. Úgy látszik tényleg mindenki addig osztja az észt, amíg nincs a másik helyzetében. Nem csak a szobàban szoktam hallgatni, hanem látom lent is például, hogy tök nyugodtan közlekedik, majd őt másodpercet kéne várnia, de nem, helyette inkább benyomja a szirénàt, hagy kapjon csak mindenki szívrohamot. Van jogsim, igaz nem vezetek, de engem rohadtul irritálna, ha àllandóan ott is ezt kéne hallgatnom. Mondom, nem a vészhelyzetekről beszélek, hanem amikor nem indokolt a dolog. Tudjuk azt is, hogy nem áll tőlünk messze ez, gondoljunk csak arra, amikor pár éve valami vezető a gyermekmentő kocsiban a villamossíneken szàllîttatta magát, hogy hamarabb odaérjen valahová...
2018. dec. 20. 11:12
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem költözz el! Gondolom tudtad, hogy az egy város, téli emberrel, nyüsgéssel. A nagy számok törvénye szerint így több a hülye, több az idős, több a beteg, több az esetleges sérült is. Egy biztos, a mentő nem szórakozásból nyomja a szirénát! Főleg este nem, mikor pihenhetne ő is,ha nem adnának neki munkát a fentebb felsorolt emberek.
2018. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!