Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittasan személygépkocsival...

Ittasan személygépkocsival anyagi károkkal járó balesetet okoztam, személyi sérülés nélkül. Mire számíthatok? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az eset múlt éjszaka történt Romániában. Kijött a rendőrség. A szonda 0.54%-et mutatott. Mivel többet mutatott mint 0.4%, bevittek a kórházba vérvételre. 2x vettek vért egyszer akkor helyben, majd egy óra múlva. Megírtuk a deklarációt, aláírtam a papírokat,majd haza engedtek. A jogosítványomat a helyszínen elvették, kaptam is egy igazolást hogy nincs jogosítványom, nem vezethetek autót. Megindítottak az eljárást "doszárt" nyitottak... Valakinek hasonló tapasztalat?

Mire számíthatok?



2018. dec. 20. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Abban az országban egy ideig nem vezethetsz majd autót.


Ahogy Rezesová is nálunk el lett tiltva a vezetéstől, de a saját hazájában, Szlovákiában nem

Illetve gondolom pénzbüntetést is kiszabnak majd.

2018. dec. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kettős állampolgár vagyok (magyar-román), Romániaban élek...Szóval más a helyzet és ami a legfontosabb CSAK ANYAGI KÁR, senki sem sérült meg!
2018. dec. 21. 00:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs benne tapasztalatom, mert még nem kaptak el ittasan a román rendőrök Kolozsváron sem de ebben az esetben a helyi magyar konzultól kérnék jogi segítséget, védelmet.
2018. dec. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Félned nem kell, ez egy bagatell ügy.


Magyarországon ez 100-150 ezres bírságot ér. Ha ez volt az első közlekedési vétséged, akkor valószínűleg nem fognak eltiltani semennyi időre sem. De egyébként 6 hónap körül kaphatsz érte. De hangsúlyozom, ezt a magyarországi jogalkalmazási gyakorlat alapján írtam.

2018. dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos Romániaban ez nem annyira apróság...
2018. dec. 22. 01:20
 6/6 anonim válasza:
Mi lett belole?
2021. dec. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!