Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyenkor biciklire...

Hogy lehet ilyenkor biciklire ülni?

Figyelt kérdés

Tegnap ugye szakadt a hó. A céges terepjáróval volt dolgom. Látom mindenhol csúszkálnak jobbra- balra a mezei kocsik.

Viszem vissza a telepre megy előttem egy személyautó, jött szembe egy biciklis látszik, hogy nem tudja egyenesen tartani az úton. De nem szállt le hogy tolja inkább kacsázott az út egy szélétől a másikig. Amikor elhagytam és átbuktam a kis dombon már nem láttam. Mikor kicseréltem a kocsikat és elindultam vissza akkor látok, hogy egy 10 méterre onnan ahonnan már nem láttam fekszik az út közepén ott vannak neki segíteni és már érkezik a mentő.


Kérdés ilyen rossz időben hogy lehet biciklire ülni főleg az idősebb korosztály?



#bicikli #havazás #veszélyes közlekedés
2018. dec. 21. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs autó, nincs normális tömegközlekedés, marad a bicaj.


pl. egy 10 km-es út biciklivel még ilyen rossz időben is kb. 1 óra. Gyalog minimum 2 óra. Plusz ha vannak csomagjai, akkor azt csak ráakasztja a biciklire, nem kell cipelni.

2018. dec. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TR75 ***** válasza:
100%

Én nem vagyok idősebb korosztály (vagy hát kinek mi), de én is bicajra szoktam ülni hóban és ónos esőben is. Benne van ugyan az esés kockázata, de (ahogy előttem írták) ha 60-70%-ban tolom a bicajt, akkor is gyorsabb vagyok, mint gyalog. Amikor ilyen jeges-havas az idő, szoktam trükközni (járdán tekerek - ott sem lehet száguldozni, meg nem is szabad, de legalább az autóktól biztonságban vagyok; ahol lehet, az út vagy bicajút vagy járda mellett a hóban - ónos eső idején járhatóbb, mint a sima beton vagy aszfalt; és hát igen, van, amikor kimegyek az autók közé - általában az utakat jobban takarítják, mint a kerékpárutakat). Az esés pedig benne van a pakliban, ez is igaz.

Amúgy meg létezik bringára is téli gumi, azzal sokkal biztonságosabb (bár attól még hóban tekerni nehezebb, és észnél kell lenni).

Szóval igen, lehet, hogy kényszerből ült az illető bicajra, vagy elszámította magát az útviszonyokkal kapcsolatban, vagy esetleg nem is érdekli, hogy eleshet, elüthetik és hasonlók.

2018. dec. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Mert gondolom ihatott is, normális, józan állapotban nem bicajozik senki ilyenkor. Én is 40-el mentem városba Swifttel.. nem is értem ilyenkor miért jó két keréken. 4 keréken sem indulnék szivesen..
2018. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Hogy lehet ilyenkor kocsiba ülni?

Hogy lehet ilyenkor buszra ülni?

Hogy lehet ilyenkor gyalog menni?

Hogy lehet ilyenkor egyáltalán kimenni?


Én míg sétálok a kocsiig, vagy boltig addig majdnem tolok két seggest az úton. Akkor ki se menjek ilyen időben? Pedig öreg sem vagyok.

2018. dec. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dirtboy ***** válasza:
100%

/Mert gondolom ihatott is, normális, józan állapotban nem bicajozik senki ilyenkor./


falukban postás márpedig nem gyalogol 15km-ert 3táskányi levéllel meg azzal a bazi nagy pénztárcával amit hordanak.

2018. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hármas... Ha valakinek autója nincs, a busz meg nem akkor jár, amikor neki megfelelne, gyalog meg túl messze van az úti célja, akkor mit tegyen? Ne menjen el dolgozni? Mert oké, dializisre csak elviszi a tanyagondnok vagy a betegszállító azt, akit kell, de melóba járásban vagy segit a kollégák meg a cèg, vagy nem. És akkor marad a jégen biciklizés.
2018. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Én meg láttam már nem is egy esetben árokba/oszlopnak csúszott személygépkocsit.

És ezekkel jóval több a baleset.

Hogy lehet ilyen időben autóba ülni?

Ha egy kerékpáros elesik, akkor max elviszi a mentő -de ez elég ritka. Ha megcsúszik egy autó, akkor az irányíthatatlan másféltonnás vasdarab közvetlen életveszélyt jelent minden közelben tartózkodó számára. A potenciális emberölés helyett miért nem lehet gyalog menni?

2018. dec. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!