Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszthat egy rádió?

Mennyit fogyaszthat egy rádió?

Figyelt kérdés

Pár napja egy érdekes beszélgetést hallottam fél füllel. A lényege annyi, volt, hogy az egyik fél azt ecsetelte, hogy azért nem hallgat rádiót az autóban mert azzal is spórol az üzemanyagon...


Aztán ezen gondolkodtam el, hogy vajon az a normális használat mellett 20-30watt energiát ha felvevő autórádió egyáltalán kimutatható-e a fogyasztásban? Szerintem talán grammokban mérhető lenne 100km-en de még az sem valószínű.


Na meg belegondolva ha valaki ennyire fillér.... vajon a kocsija karbantartására mennyit költhet? :D



2018. dec. 26. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A semmiből nem lesz energia,a rádió valóban fogja a generátort és ezáltal több üzemanyag fogy,de az nagyon minimális.Az akku csak puffer.A világítás kb 2decit dob a fogyasztáson óránként. Takarékosan vezetni sokkal gazdaságosabb ,mint nem hallgati a rádiót!
2018. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Kakiljon bele egy tálba reggel,és egye meg ebédre.Azzal is spórolhat!
2018. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dirtboy ***** válasza:

Semmit nem dob rajta kb egy mai rádió kb 3-4A vesz fel úgy hogy arról szól a zene.

ezt fogyasztásban kimutatni nem lehet,de más fogyasztót sem érdemes fogyastással össze kötni mert ha minden fogyasztó megy akkor is kb 0 eltérés lesz.

2018. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet hogy a generátor folyamatosan többel csepptölti az aksit mint amennyit a rádió eszik. Lófszt nem spórol ezzel. Ha odafigyel a lábára, nem nyomja neki csak hogy a következő lámpánál fékezhessen, és kitapasztalja melyik útvonalon jár a legkevesebb fogyasztással, azzal tud spórolni.
2018. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan 30-100 wattot. A gyakorlatban nem lesz kimutatható fogyasztásbeli különbség.


Azzal sokkal többet lehet spórolni, hogy odafigyelsz a vezetéstechnikádra és az autó műszaki állapotára.

2018. dec. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom ellenőrizni a cikk hitelességét, de azt írják:

"Általánosságban a következő képlet van érvényben: 100 watt áramfogyasztás 0,1 liter üzemanyag többletfogyasztást jelent 100 kilométerenként."

Vagyis, 20 W-os rádió 100 km-erenként 0,02 l benzint eszik meg. Ez most 7 Ft.

[link]

2018. dec. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból beírtam a Google útvonaltervezőbe, hogy mi a helyzet, ha elmegyek itthonról Novoszibirszkbe kocsival. Csak 64 óra egyhuzamban, ha nincs nagy forgalom, meg ha nem állok meg hugyozni. Meg ha éppen nincs másfél méteres hó az utakon.

Na, a lényeg: ha nem kapcsolom be az autórádiót, akkor érkezés után meg tudok inni 3 cent kommersz vodkát valami olcsó helyen a megspórolt pénzen! Bár nem vagyok ismerős az ottani viszonyokkal, lehet, hogy megvernének a helyiek, ha nem szto grammot kérnék, mint mindenki más.

2018. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!