Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem fizetős útszakasz folytatá...

Nem fizetős útszakasz folytatásaként autópályára kerültem, kb 800 métert mentem rajta, az első lehajtón lejöttem,1 kapun átmentem. Várjam a büntit?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van-e valami türelmi zóna, véletlen felhajtóknak mondjuk a szakasz elejére 1x felhajtva nem jön a büntetés, vagy hasonló. Régebben volt 1x, hogy felmentem máshol, nem tudom ott átmentem-e kapu alatt, nem jött büntetés.
2018. dec. 29. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy tudom, türelmi idő van: ha egy órán belül vesz valaki matricát, akkor úgy veszik, hogy rendezve van a dolog. De ha kicsúszik az időből, akkor bírság. Gyorsan hajts be egy benzinkútra és kérdezd meg a személyzetet, ők biztos pontosan tudják!
2018. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

türelmi zóna nincs, csak türelmi idő. Ha egy órán belül megveszed, akkor nem kapsz büntit.


Egyébként nem derült ki, hogy hol volt ez, így nem tudjuk milyen kapuról van szó. Lehet, hogy egy sebességmérő (véda) vagy forgalomfigyelő kamerát láttál. Ebben az esetben megúszhatod. Persze vannak mobilkamerák is, szóval még így is lehet, hogy lekaptak.

2018. dec. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerintem matrica figyelő kapu volt, a lehajtó (amin le kellett volna mennem) után nem sokkal ott volt a Vignetta tábla, utána nem sokkal a kapu és azután nem sokkal a következő lehajtó, amin lementem.
2018. dec. 30. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!