Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mi az...

Ebben a helyzetben mi az értelme a jobb oldali piros lámpának?

Figyelt kérdés

Erről van szó:

[link]

A bal oldali sávról a besorolási jelzés egyenesen és balra engedne. A jobb oldali sáv besorolás szerint csak az előre haladóknak van. A jobb oldalról nem is lehetne a besorolás miatt balra fordulni. Ebben az esetben jobb oldalon mi értelme van a piros lámpának?



2019. jan. 1. 01:09
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Amikor a kiegészítő lámpa nem világít, akkor is kell valami utasítás (ugyanis a kiegészítő táblán nincs sárga, piros szín)

A jobb oldali sávból a kiegészítő lámpa enged egyenesen, és jobbra tovább haladni, viszont elképzelhető, hogy van olyan időszak, amikor csak egyenesen szabad menni, nem a balra kanyarodás a kérdés, hanem az, hogy mit mutat a lámpa.

2019. jan. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 belapus ***** válasza:
100%

Egyszerűbben lehetne értelmezni, ha a belső sávban nem engedélyeznék az egyenesen haladást, csak a balra kanyarodást.

Nyilván, amikor a főlámpán van zöld, akkor a balra kanyarodást nem zavarja semmilyen forgalom ( jobb esetben legalábbis ), ahogy az egyenesen vagy jobbra haladókat sem.Amikor forgalmi okokból a balra kanyarodást tiltják, akkor egyenesen és jobbra még mindig szabad az út.

Aki egyenesen szeretne továbbhaladni és beszorul egy balra kanyarodni szándékozó mögé, annak pechje van, mert ő haladhatna, de az előtte lévőt megállítja a piros jelzés.Vagyis aki nem akar balra kanyarodni, az igyekezzen a külső sávba sorolni.

2019. jan. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kicsit szerencsétlen megoldás ez, maradjunk annyiban. Nekem is nézegetnem kellett pár másodpercig, amíg egyértelmű lett, pedig nem kevés helyen járok.
2019. jan. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én pedig azon gondolkoztam, hogy miképpen lehetne ezt értelmesen lámpával szabályozni, HA ragaszkodunk a meglévő sávkiosztáshoz. Mivel nincsen a kiegészítő zöld mintájára kiegészítő piros jelzés (ami ugye a program egyes fázisaiban külön tilthatná a balra kanyarodást), marad a kiegészítő zöld használata...
2019. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok hülye, de eddig nem találtam egészen jó választ.


A lényeg: TELEZÖLD.

2019. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most már biztos, hogy én vagyok hülye, mert megnyomtam valamit a billentyűzeten, erre elküldte, pedig még részletezni akartam. :)

Szóval, amikor nyilat látsz egy jelzőlámpában, akkor ebből tudod, hogy nem kell számítani keresztező forgalomra, amikor zölded van, és mehetsz, mint a zááállat.

Amikor a lámpa csak egy sima kör, akkor ez a telezöld, amikor két irányból egyszerre mehetnek az autók, és köztük az elsőbbség a szokványos elsőbbségi szabályok alapján dől el, mint ha nem lenne lámpa. (Ez a keresztforgalom nem biztos, mert "jobb híján" is alkalmaznak ilyen sima lámpát, de hogy a nyilas lámpa egész biztosan szabad utat jelent, az mindig 100 %.)

Ennél a kereszteződésénél van egy olyan fázis (most), amikor a jobb oldali sávban haladó mehet bátran, a nyílból tudhatóan mindenki másnak pirosa van. Aztán nyilván van olyan fázis is, amikor telezöldes a kereszteződés, tehát mondjuk innen jobbra és egyenesen lehet menni, de közben engedi pl. a szemben jövőket (nekik) balra. Vagy valami. És ilyenkor a telezöld alapján az embernek fel kell készülni, hogy még valakinek zöldje van, és az esetleg nem fogja megadni az elsőbbséget.

Ha mégsincs ilyen fázis, akkor ennek az egésznek nincs értelme, a kiegészítő lámpa felesleges, el.úrták. Majd a kérdezőnek meg kellene nézni konkrétan, hogy mi a helyzet a lámpa más fázisainál.

2019. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!