Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A wankel motorok hengerűrtarta...

A wankel motorok hengerűrtartalmát miért így mérik?

Figyelt kérdés

Ugye egyszerű példa a Mazda féle utolsó darab, 1,3-mas,


Ugye úgy veszik, hogy egy kamra mérete 650ccm, csak épp mire egyet körbefordul a rotor addig három ilyen kamrában megy végbe égés.

Ezzel a logikával egy sima 4 ütemű otto motor esetében is akár felezve írhatnánk a lökettérfogatot, hisz csak egyik esetben van munkaütem, a másikban éppen csak kipufogás zajlik.


Tudom, nem sok vizet zavar vagy oszt / szoroz, de szerintem logikusabb volna az említett esetben háromszor venni, hisz egy körforgás alatt három akkora térben zajlik munkaütem, bár gondolom az nem mutatna olyan jól, hogy 3,9 literes motorból jön ki az adott teljesítmény, bár ha úgy vesszük üzemanyagfogyasztás tekintetében inkább az a mérvadóbb.



2019. jan. 6. 03:50
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
74%
A lökettérfogatot semmilyen motornál sem úgy mérik hogy egy főtdngelyfordulatra hány munkaütem jut!Az egy állandó érték,ami minden mastól független!
2019. jan. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

ha így mérik mazdáék a wankel hengerűrtartalmát, akkor már el is ment a kedvem tőle....ezek lehet, hogy nem is értenek hozzá?


Inkább nem is kell...

2019. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem igazán értem a kérdést sem. A Renesis egy két tárcsás Wankel, tárcsánként 650 köbcentivel.


"Ugye úgy veszik, hogy egy kamra mérete 650ccm, csak épp mire egyet körbefordul a rotor addig három ilyen kamrában megy végbe égés"


Te most itt arra gondolsz, hogy régen a súlyadónál a wanklet triplázva számolták?

2019. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, arra gondolok, hogy míg egy teljes körfolyamat lejátszódik ebben a motorban, addig egy rotor esetében is 3 darab ekkora kamrában megy végbe munkaütem.
2019. jan. 6. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
De a körfolyamat alatt a kamrák térfogata nem állandó.
2019. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Romániában a nagyon okos emberek kitalálták ezt. A Wankel motoros autók hengerűrtartalmát megszorozzák 2-vel, tehát annyi adót kell rá fizetni, mint egy 2.6-os motorra. Ami elég durva, mert még mindig köbcenti után kell fizetni, és 2.0 felett luxusnak számít.....
2019. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

"Romániában a nagyon okos emberek kitalálták ezt."


Magyarországon a teljesítményadó bevezetése előtt háromszoros szorzó volt a wankelen :D

2019. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor ahogy a legutolsó kommentben van írva, lényegében az az elv működött amin én is gondolkodtam.
2019. jan. 6. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!