Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Be lehet szerelni utólag a...

Be lehet szerelni utólag a csomagtartóba világítást?

Figyelt kérdés

Valami olyasmi megoldásra gondoltam, hogy egy vékony led szalag futna végig alul, vagy valahol, ami adna egy kis fényt. Régi típusú autóm van és nincs benne világítás.


Meg lehet ezt úgy oldani, hogy mikor kinyitom, akkor feloltódjon? Hova lehetne csatlakoztatni?


2019. jan. 19. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, megoldható. Mindenesetre egy autóvillamossagist keress neg vele. Jobban jársz (tuti biztosan nem köt el semmit, nem szívja le az akksid a cucc)

de amúgy 100 forintosba kapható elemes kör alakú kis lámpa vagy bringalámpa. Alkalmi vilagításnak megteszi (mobil is ha este kell, ha ėgvemarad sem baxtatja az akksid). Ezzel nulla a dzereles is.

2019. jan. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól mondja előttem a kolléga. Vegyél egy elemes led-et, amit reklámoznak a szekrénybe, lakásba, vagy biciklire, tökmindegy.


Hibalehetőség kizárva, nem kell szakember, nem kell fúrni, nem kell gányolni a dróttal.


tök egyszerű.

2019. jan. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olyat egyszer vettem a lakásba, ragasztós volt a hátoldala, de egyszerűen sehol sem maradt fent, mert ahhoz nehéz volt maga a lámpa :/
2019. jan. 20. 08:53
 4/4 Majatom ***** válasza:
Én is csináltam ilyet a kocsimban, mert nekem sem volt. A ledszalag jó kiindulási alap, kell neki állandó (nem csak a gyújtásra) 12v. Az autó hátuljában nem sok ilyen szokott lenni, de nekem van benne erősítő, meg mélyláda, így már ki volt építve. Vettem autósboltban ilyan kapcsolót, ami az ajtóknál is van. Az alapból megszakít, mikor benyomja az ajtó, és mikor az ajtó elengedi, akkor kapcsol testet. Na ezt beszereltem a műanyag burkolatba olyan helyre, hogy az ajtó nyomja be, ha be van zárva, a nyomógombos kapcsolót pedig az egyik ajtónál lévő kapcsoló vezetékére kötöttem. Ezáltal a belső világítás is kigyullad, ha kinyitom a csomagtartót, és fordítva, ha kinyilik egy ajtó, akkor a csomagtartóban is ég a lámpa. Ez azért is jó, mert ha véletlenül nyitva marad a csomagtartó, akkor a beltérvilágításon észreveszem. Ha ennyi infóból nem tudod magad megcsinálni, akkor tényleg kérj hozzáértő segítséget.
2019. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!