Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem zöldrendszámos hibrid...

Nem zöldrendszámos hibrid tölthet utcai töltőn? Ilyenkor a "parkolás" ingyen van?

Figyelt kérdés

Múltkor néztem végig azt a jelenetet, hogy a töltőhöz beállt egy külföldi rendszámú autó, bedugta és elindította a töltést, a parkolóőr meg kb azonnal megbüntette. Amikor rákérdeztem a parkolóőrnél közölte, hogy nem zöldrendszámos tehát nincs ingyen a parkolás, de szerinte nem is állhatna oda zöld rendszám nélkül. Igaz ez?

A töltőnél egy várakozni tilos kivéve elektromos autó töltés tábla szerepel, így jogilag szerintem az nem parkolóhely, így nem lehetne büntetni ezért. Mi az igazság? Ha magyar de nem zöld rendszámos plug-in hibriddel áll valaki oda más a helyzet?



2019. jan. 23. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, külföldi autókon is szokás-e a zöld rendszám az elektromos, vagy plug-in hibridekre.

Viszont magyar autónál nem fogsz találkozni plug-in hibriddel, ami nem zöld rendszámos.

2019. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A zöldrendszám ha jól tudom máshol nem szokás. Töltős hibridből pedig szerintem létezik nem zöldrendszámos, de ha nem majd lesz, elvileg szigorítanak a zöldrendszám kiadásan.
2019. jan. 23. 17:17
 3/7 anonim ***** válasza:

valójában az van, hogy a legtöbb cég nem igazán foglalkozik ezzel a dologgal...általánosságban elmagyarázza az embereknek, hogy ha zöld a rendszám, akkor elektromos...szimplán tudatlanság. vagy persze a jó magyar trükközés, ami akár a vendéglátásban is igen sokszor bebizonyosodott, hogy a külföldi úgyse fogja megérteni, miért kapott 800 eurós számlát egy étteremben...maximum furcsállja majd, és kifizeti, mert rendőrt akarnak hívni, ha nem...itt is mehetnek arra, hogy jó, hát megbüntették, nem tudja miért, de nem is tud mit tenni, kifizeti. ha meg mégis tesz, mert kicsit talpraesettebb, akkor meg egy próbálkozásnak elment...


a töltőhely az nem parkolóhely, ahogy mondod.

2019. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha nem parkolóhely akkor viszont jogtalan a bírság. Közterületesek is problémázhatnak ezen? Hiszen ha szerintük jogtalan nem zöldrendszámmal megállni itt, akkor komoly birságot kiszabhatnak.
2019. jan. 23. 22:55
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Külföldi elektromos autóval terveztem Magyarországra jönni néhány hétre jövő nyáron. Ezek szerint Magyar töltőn nem tölthetek?


Mert nem zöld a rendszámom, itt nincs külön rendszám elektromos autóknak.


Akkor inkább mégse jövök.

2019. jan. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ahogy mondtam, teljesen jogosan használhatja külföldi is a töltőt, viszont ha a parkolóőr megbünteti, akkor nem szabad annyiban hagyni, be kell menni a céghez intézkedni. ha nem a tudatlanság miatti tévedésről van szó, akkor direkt erre játszanak, hogy a külföldi úgysem tudja, hol tudná elintézni.
2019. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gyere nyugodtan, érdemes kiírni a szélvédőre, hogy töltesz. Ha megbüntetnének semmi gond, beviszel valami papírt, hogy elektromos autód van, esetleg lefotózod a töltőt és azt hogy töltesz, (látszódjon a kábel,csatlakozó).

Megkérdeztem egy másik parkolóőrt, szerinte nekik nem feladatuk a töltőhelyek ellenőrzése, max közterületest hív ha valaki ott áll és nincs bedugva. Mivel nem parkolóhely, elvileg oda nem is állíthatna ki büntetést. Ha be van dugva a kábel mindegy a rendszám.

2019. jan. 24. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!