Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Merőlegesen parkoló autóktól...

Merőlegesen parkoló autóktól 3m-re lehet parkolni KRESZ szerint?

Figyelt kérdés

Adott egy utcáról nyíló parkoló rész egy panelnak, lásd kép:


[link]


ami közterület.


a képen függőlegesen vannak parkoló felfestések.


viszont az "X" helyére állhat autó? ott nincs felfestés. merőlegesen az említett felfestésekre.


3m legalább megvan a "függőlegesen" álló parkolók és az "X"-ek közt.


A KRESZ hol írja le ezt a helyzetet? Szabad az "X" helyére parkolni?


Nagyon Köszi!



2019. febr. 15. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Egy dolog a KRESZ, egy másik meg hogy hová is áll a tűzoltó, amikor téged kell kimenteni? (Persze, megoldják, de azért jobb a ház oldalát egy magas épület esetében szabadon hagyni.)
2019. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
55%

Nem tudom visszamondani a KRESZ minden pontját, ehelyett az eszemet szoktam használni.


Egy átlagos autó 4 méter hossztól kezdődik (a 3 ajtós "kisautónk" 4,2m, a szedánok 4,4m), de rengeteg nagyobb autó rohangál az utakon pl Avensis 3gen 4,7m. Ha te hagysz 3 métert, az azt jelenti hogy amikor hozzáér az autód oldalához még kb 1,5m a parkolóhelyen van. Lehet csuklóztatni a másikat, ha 2 oldalt nem állnak rá teljesen akkor ki- és befér az autó, de nem mindenkinek megy és akár a kocsidat is meghúzhatják.


Ne legyél tahó, ha nem tudsz minimum 5 métert hagyni, akkor ne állj oda.

2019. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ne állj oda. ilyen helyre amúgy ki szokták rakni a tiltótáblát is.

merőleges parkolóból nem lehet 3 m-en kiállni. kell az 5 méter legalább.

2019. febr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Onnan röhögve ki lehet hajtani. Parkolóházakban, mélygarázsokban is gyakran csak ennyi hely van. Csak sokan nem tudnak tolatni. Ezt el kell fogadnod.


Én mindig úgy parkolok, hogy elleőrzöm, hogy a másik autós ki tudjon tőlem állni. A fenti szituban ha csupa rövid autó lenne, tágas parkolóhelyeken, akkor minden további nélkül. Ha áll bent egy nagyobb jármű, akkor már nem.


Amit néha alkalmazok még, hogy a névjegykártyámat kiteszem a szélvédő mögé. Ha valakit akadályozok, el tudjon érni. Ez főleg építkezéseimen van így.

2019. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:
54%

#4

Ez a baj hogy sokan nem tudnak tolatni/parkolni. Ha meghúzzák az autómat, nem fog vígasztalni hogy bezzeg én simán kiálltam volna, ettől nem tűnik el a karc/horpadás. Azt se felejtsük el, hogy a világ nem tökéletes, sokszor nem a hely közepére állnak az autósok hanem a szélére, átlósan, kilóg a vége, stb, így pedig talán mégsem annyira egyszerű kiszedni a kocsid.


Megnézed hogy mik parkolnak ott. Mi van ha elmegy a Yaris és később leparkolna egy Avensis, 7es BMW, stb?

2019. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
parkolóházakban is megvan a 4.5 méter
2019. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5


Ő úgysem állna be oda. Neki két hely kell, hogy rá tudjon állni a vonalra. :)

2019. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!