Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üdv! Ipari parkolóban hóautózt...

BakosTomi kérdése:

Üdv! Ipari parkolóban hóautóztunk. Műszaki lejárt. Megáltam leállítottam az autót, rendör jött igazoltatott. Elengedett nem irtam alá semmit aztmondta elenged rá 3héttel jött a 40es csekk. Fel lebbezhetek vagy tehetek valamit? Vagy fizethetem ki?

Figyelt kérdés

2019. febr. 19. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jogos a büntetés nem tudsz reklamálni!
2019. febr. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elengedett, az nem azt jelenti, hogy nem büntet meg, csak annyit, hogy nem visz be...
2019. febr. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Bizonyára nem csak csekket kaptál, hanem határozatot is.

Abban ismertetik a jogorvoslati lehetőséget is.

És azt is, hogy milyen szabálysértés(ek) miatt szabtak ki milyen bírságot? Nem emlegetnek benne 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet 5 §-t? Esetleg 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet 4. mellékletét?


Élhetsz a jogorvoslati lehetőséggel, ha bizonyítani tudod, hogy nem követted el azt a szabálytalanságot, ami miatt megbírságoltak; illetve, kifogásolhatod a bírság mértékét, ha az túllépi a jogszabályban megszabott, illetve megengedett mértéket.


Próbálkozhatsz jogorvoslati lehetőséggel akkor is, ha megalapozatlan. Bizonyára elutasítják, akkor viszont fordulhatsz bírósághoz; ha szükségesnek tartod, akkor egyre magasabb szintűhöz. Minden esetben, a határozatban tájékoztatnak a további jogorvoslati lehetőségről.


Annak, hogy elengedett – amit úgy értelmezek, hogy nem vonta be a forgalmi engedélyt; nem tiltotta meg a további használatot -, ennek örülhetsz. Unokaöcsémtől, lejárt műszaki vizsga miatt elvették a forgalmi engedélyt. Barátja ment érte, hogy ne kerülős, hosszas közösségi közlekedéssel kelljen hazamennie. Másik megyében történt, mint ahol lakik. Két hétig – rengeteg telefonálással – azt sem tudta meg, hogy hol van a forgalmi engedély, illetve, hogy mi lesz az eljárás, ő mit tehet. Végül, egyáltalán nem egy ötperces ügyfélkapu-regisztrációszerű élmény volt az ügyintézés. Plusz még kapott egy 30-ezer Ft-os bírságot (megállításkor szűk két hónapja járt le a műszakija).

2019. febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a vállaszokat. Az volt a sztori hogy én megálltam az autóval. Utána jött oda a rendőr. Papirokat elkérte odaadtam mindent, útvonal engedélyt. Az útvonal engedélyre írt városon kívűl voltam ez igaz az én hülyeségem. Egyik ismerős ottvolt másik autóval odajött ismerte a rendőrt. Aztmondta a biztosúr hogy jolvan még egy szondát fújjak. Vissza adta a papirokat azt mondván hogy ha itt kiszórakoztuk magunkat akkor csak arra menjek ahova szól az útvonal engedély vagy haza. Hozzátette itt nem zavartok senkit, minket se érdekel hogy itt vagytok de azért okosan. Elköszöntünk egymástól. Nekem ebben az egészben az a furcsa hogy én azt olvastam neten hogy helyszini bírság 20000ft. Ha nem fogadom el feljelentés és jön a 40es csekk. Na de nekem az a furcsa az egészben hogy nem íratott velem alá semmit és helyszini bírságot sem emlegetett. Ezért nem tartom jogosnak az egészet. Ha helyszinen megbüntetett volna akkor oké benyelem de így kicsit nehezemre esik. Ez lenne a sztori így lehet kapok más vállaszokat is.
2019. febr. 21. 01:01
 5/6 anonim válasza:
Attól még a VÉDA vagy traffi láthatta, hogy le van járva.
2019. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Az intézkedő rendőr úgy döntött, hogy nem helyszíni bírságolást alkalmaz, hanem - a szabálysértés súlyosságára tekintettel – feljelentést tesz.

Nem tudom, milyen más választ vársz. Már ott van válaszban, hogy a határozatban szerepelnie kell a szabálysértés megnevezésének is, a jogorvoslati lehetőségnek is. Továbbra is úgy van, hogy ha akár nem a megnevezett szabálysértést követted el, akár kifogásolod a pénzbírság mértékét, élj a jogorvoslati lehetőséggel. Írd bele, hogy sérelmezed, hogy nem lett felajánlva helyszíni bírság lehetőség, ami számodra kedvezőbb lett volna, így kifogásolod a magasabb összeget; illetve, hogy szerinted nem jogszabálynak megfelelő a helyszíni bírság felajánlásának elhagyása. Majd kapsz választ; vagy kitartanak amellett, hogy helyesen döntött a rendőr a feljelentés mellett, vagy megváltoztatják a bírságot. Ha számodra el nem fogadható választ kapsz, akkor – ez is szerepel már válaszban – fordulhatsz bírósághoz; számodra kedvezőtlen döntés esetén, egyre magasabb szintűhöz.

2019. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!