Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tachográf km összesítésnél...

Tachográf km összesítésnél most pontosan akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Az indulóból kell ugyebár kivonni az érkező km óra állást, ami úgy van, hogy a Tachográfon a középső vonalra írom a induló km állást a felsőre meg az érkező állást az alsóra meg az összesített értéket amit kivonok, de most néztem neten ilyen korong kitöltős példákat és bezavart mert némelyik érték ellent mond a másiknak és elég hülyén kivehető, hogy ott ellentétes az egész itt van 2 kép amit neten találtam példának:


[link]


[link]


Mielőtt valaki megkérdezné teher jogsit csinálom, csak azért érdekelne, mert nem akarok forgalmi vizsgán ezen beégni, inkább itt égjek be :)


Feljegyeztem a mai indulás és érkezés km állását, de megint csak én vagyok h*lye hogy sz*r eredményt kapok, vagy javítsatok ki, itt egy feljegyzett példa:


Érkezés < 6891202

Indulás > 6891004

Összesítve: 22


Utolsó 2 szám kell csak a számológép szerint meg 98 km, de az lehetetlen kb mert annyit nem mentünk. Indulóból vontam érkezőt, ha helyes.

De az egyik fent említett példaként meg az egyik korongon érkezőt vontak az indulóból, szóval akkor most én vagyok a h*lye?



2019. febr. 20. 14:31
 1/8 A kérdező kommentje:

Közben meg találtam olyan korongot, ami a forgalmi vizsgán lesz: [link]


Itt meg érkezőből vonták ki szintén az indulót, akkor lehet mégis én értelmezhettem félre?


Mert akkor nem 22 a megtett példa, hanem 8 km, ha a 0-át elhagyom előle, ha meg szabályosan kéne leírni 3 számmal, akkor 108. De oktatáson csak 2 számot kell leírni.

2019. febr. 20. 14:55
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:

Te a matematika egy teljesen új szintjét mutatod be.


1. A feljegyzett példád: majdnem 7millió km?

2. A . utáni számot nem kell felírni, az 100 méter.

Ami reális lenne, hogy:

Érkezés: 689120km

Indulás: 689100km

Megtett út: 20km

3. Aztán jön ami miatt csodálkozom hogy jogsizol: 2 szám egymásból kivonásához miért csak az utolsó 2 számjegy kell? Hogy jött ki számológéppel a 98? Esküszöm lezsibbadt az agyam :D

2019. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:

Elolvastam még 2x.

A #1 hozzászólásodban mi 8, mi 108, milyen 0-t hagysz el? Nem értem hogy kiről beszélsz.


Ott van három vonal. Amikor berakod a korongot, a középsőre írod az induló km-t. Amikor kiveszed, a felsőre írod az érkező km-t. A nagyobból kivonod a kisebbet, leírod a számot az alsóra.

2019. febr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De most akkor 6 jegyű szám vagy 7 ez nem egy értelmű? mert az utolsó számjegy piros: [link]


Azt is feljegyeztem, biztos amiatt jött ki annyi:D

Mert akkor a 2-es meg 4-es érték kuka azok voltak pirosban.


és úgy jött ki 98 jobban mondva 198... Amúgy meg oktatóm mondta hogy az utolsó 2 számot kell feltüntetni végeredményként. Vezetéshez, meg nem a matematika zseniség a lényeg, mert ahhoz van érzékem, nem az fogja meghatározni. Röhögjetek ki nyugodtan én is röhögök magamon XD Amúgy köszöntem a helyes menetét ennek a számolós cuccnak.

2019. febr. 20. 15:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg nem nézem napi szinten a km óra állást a kocsiban se, azért vagyok ilyen tudatlan e téren, csak a teher jogsi miatt szükséges ezt nem elhanyagolnom.
2019. febr. 20. 15:34
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:

Nem azon van a hangsúly hogy 6 vagy 7 számjegy. Ha az utolsó számjegy valamilyen módon meg van különböztetve a többitől (más szín, más háttérszín vagy 1 pont), akkor az a 100m-t jelöli, azt nem kell felírni.

Az oktatót is félreértetted, nem azért kell csak az utolsó 2 számjegyet felírni mert annyi elég, hanem azért mert tanuló vagy és csak pár km-t mentek, tehát biztosan nem lesz 100 felett. A teljes megtett távot fel kell írni, legyen az 7 vagy akár 700km.

2019. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na sebaj. Lényeg hogy már ez a tachográfos cucc világos. Köszönöm még egyszer.
2019. febr. 20. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Világos? Biztos? :D


Ha megnézed a két eltérő korongot, pont ellentétesen van jelölve az induló és érkező óraállás. Lehetne mondani, hogy ez valami úri hóbort és úgy nyomtatják ahogy akarják...


De ha jobban megnézed a két képet, fogsz találni még egy pici eltérést:


BLU-2-125EC és BLU-13-180EC


Ezek eltérő szabványú korongok. Na nem azért mert az egyik 125km/h méréshatárig használható a másik meg 180km/h-ig ( vagyis de mert nem felcserélhetőek).


A tachográf adattábláján/matricáján fel van tüntetve milyen szabványú korong rakható bele, E1, E2, E3 stb..

Ezek a megfelelések jelölve vannak a korong hátulján és behelyezés előtt a megfelelőt ki kell jelölni. Ha nem egyik a korong és a tachográf kódja akkor azt nem igazán szabad használni :D (a digitális kártyákból is van több féle, a nem megfelelőt el sem fogadja a készülék és kártyahibával kidobja)


[link]


Egy ilyenen találod meg a készülékben az infót:

[link]

2019. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!