Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az elektromos roller hány...

Az elektromos roller hány wattos motorteljesítményig számítható az "50 cm3 alatti", tehát jogosítvány nélkül vezethető kategóriába?

Figyelt kérdés
elektromos, roller, watt, motor, teljesítmény, jogosítvány, nélkül, vezethető, kategória, engedély

2019. febr. 20. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Az elektromos roller nem minősül járműnek, tehát nem használhatod közúton, legyen az bármilyen erős. Ha járműnek minősül, mert megvannak rá a minősítései, akkor segédmotorként(max. 4kW) vagy motorkerékpárként tudod használni közúton, amihez meg jogosítvány kell. Én úgy tudom, hogy a jelenlegi szabályok szerint az elektromos rollerrel közlekedő gyalogosnak számít, tehát járdán, sétálóutcában, parkok sétaútjain, kerékpárúton, magánterületen használható. Aztán ha valaki jobban tudja, majd korrigál.
2019. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alex Fly ***** válasza:
A roller nem jármű; akár elektromos, akár nem. Amennyiben mégis közlekedési eszközként akarod definiálni, akkor esetleg némi túlzással megpróbálhatod kerékpárnak tekinteni; ebben az esetben a motorteljesítmény maximum 300 Watt lehet. Persze ebben az esetben a kötelező felszerelésekkel lehet gondod...
2019. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!