Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóbaleset mit lehet tenni?

Mazsi87 kérdése:

Autóbaleset mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Autóbalesetem volt 28 àn nem indult szabàlysértési eljàràs ,senki nem sérült meg.A rendõrõk csinàltak pàr képet az autókról.Fõútról szerettem volna lefordulni a bejàróra szabàlyos voltam de nem néztem a visszapillantóba,igen hibàztam a mögöttem haladó autó belémcsapodott nagy sebességel,talàn 80 al nekik letört a tanksapkafedõjük kis horpadàs,nekem komplett ajtó..Én vok a hibàs mert nem néztem hàtra,de szerintem rajtam mulott a baleset szinte àlltam éppen csak fordultam mikor arrébb sodortak..Tanuk làttàk hogy gyorsan hajtott màr elõtte de csak most tudtam meg hogy làttàk..Utólag lehet kérni a szabàlysértési eljàràst? Van értelme pàr autós képrõl?Nem a felelõsség alól szeretnék kibújni csak azt szeretném h õk is kapjàk meg érte a büntetést..mert én most nem sérültem de legközelebb..
2019. márc. 2. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
"szabàlyos voltam de nem néztem a visszapillantóba" Szóval nem voltál szabályos. De kicsit pontosíthatnál, honnan jött a másik, és hogyan ment neked, hogy neki a tanksapkája, neked meg az ajtód? Azzal sokra nem mész, hogy utólag van pár állítólagos tanú aki szerint a másik gyorsan ment. Szemre utólagosan bemondva. A rendőrök nyilván elmondták mi a következő lépés. Kapsz majd egy határozatot, hogy a szakértő szerint ki volt a hibás és milyen mértékben. Majd azzal mehetsz a biztosítóhoz. Mivel te kanyarodtál be valaki elé feltételezem, ezért felesleges erőltetned az eljárást. Legalább részben te leszel a hibás, ergo cska magad alatt vágod a fát.
2019. márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mentél elöl és ő jött neked hátulról, akkor hogy lehettél te a hibás? Nem használtad az irányjelzőt?
2019. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De ha a mögötted jövő csapódott beléd, akkor nem te vagy a hibás. Nem is értem...miért lennél te hibás?
2019. márc. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég érdekes sztori. Ha te irányjelzővel jelezted, hogy lefordulsz a főútról ő meg belédjött hátulról akkor nem te vagy a hibás.
2019. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen esetben tudom ezt így elképzelni: nem a külső sávból kanyarodtál jobbra, hanem a belsőből sávváltással, ami viszont teljesen szabálytalan.
2019. márc. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tegyél fel a te és a másik helyzetéről egy érthető rajzzal ábrázolva az elmondottjaidat.Lehet,hogy nem is te voltál a hibás és mégis elismerted,hogy te hibáztál.

Ez nem mindegy,hogy mi van a jegyzőkönyvben,és a határozatban,mert a biztosító ez után fizet.

Így nem valószínű,hogy kapsz is valamit.A elismerted a hibát,de nem te vagy a hibás és megszületik a határozat,akkor felebezel ellene.Indoklásba beírod ezt is, hogy a helyszínen azért ismerted el,mert sokkot kaptál a baleset miatt.Kérsz egy újabb kivizsgálást és helyszíni szemlét.Jó volna tanúk,akik látták.

De ezt csak akkor érdemes,ha nem te voltál a hibás,mert ha igen ,akkor ezeknek a költségeit is rád húzzák.

2019. márc. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A szabàlyost az alatt értem 50 en haladtam index fék kb ha 20 volt a sebességem mikor be akartam kanyarodni a bejàróra..a mögöttem haladó autó vagy 80 al jött utànam és allitólag nem làtta az indexem azt hitte csak megàllok mikor ràjött màr nem tudott megàllni elràntotta a kormànyt engem lesodort az utrol...
2019. márc. 4. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha időben jelezted balra kanyarodási szándékod,akkor ő a hunyó.Nem idexeltél,vagy túl közel voltak amikor jeleztél balra és ezért ismerted el ,hogy te is hunyó vagy?
2019. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tartotta be a követési távolságot, ergo ő a hibás. Ha hátulról belédütköznek, ritka kivételektől eltekintve (pl sávváltás, előzés) NEM TE VAGY A FELELŐS!
2019. márc. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindig a hátulról érkező autós figyel, feltéve, hogy neked volt-e indexed, amivel jelezted, hogy kanyarodsz. Ha ez megvolt, akkor igazából csak megszokásból kellett volna ellenőrizni a tükröket, mert egy balra kanyarodó autót minden esetben meg kell várni, hogy lehajtson az útról (nem lehet balról kielőzni), a jobbra kanyarodót meg szintén nem illik nagy sebességgel kielőzni, mert könnyen elszámíthatja magát a sofőr és beleütközhet az autó hátuljába.
2019. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!