Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg életveszélyes?

Tényleg életveszélyes?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, AM jogsival rendelkezem és van egy Kylin cross bukósisakom. Tehetősebb osztálytársaim azzal cukkolnak, hogy idióta vagyok, mert ez életveszélyes. Nekik 50-es kismotorhoz 60 ezres kategóriájú sisakjaik vannak.

Tudom, hogy közel sem az enyém a világ legbiztonságosabb sisakja, de úgy gondolom, hogy 50-60-as utazóban, gyakorlatilag lényegtelen milyen sisakom van. Vélemények?



2019. márc. 4. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Kismotornál az a lényeg, hogy legyen sisakod. Teljesen mindegy, hogy milyen.
2019. márc. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért teljesen nem mindegy, egy alap védettségi szint mindenkèpp kell, de ha van a termèken CE jelzés és megbízható helyről rendelted, nagy baj nem lehet.


Ezzel együtt mindig tartsd szem előtt, hogy a fej nem páros szerv, szóval érdemes védeni.

2019. márc. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismételten fordítva akarjuk megülni a lovat.

Az számít, hogy mennyire menő, vagy az hogy ripityára törik e a koponyád...

2019. márc. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, szó sincs erről, de mivel 16 éves vagyok nem túl sok jövedelmem van, a szüleimnek meg nincsen 50-60ezer Ft-ja sisakra. Egyébként meg miért lenne menő? Ha esetleg a 'cross' miatt mondod, akkor csak jelzem, hogy nem, közel sem azért vettem ezt, mert ez "menő", hanem közel volt, jó áron.
2019. márc. 5. 15:55
 5/6 $$$$$ ***** válasza:
Én erre mindig azt mondom hogy teljesen mindegy hogy kismotor vagy nagymotor ha elütnek vagy megfejeled a patkát vagy bármi. Ha 60-70 el megfejeled a patkát vagy akar 40 el esesböl és sz****ar a sisakod akkor annyi.... Es eppen ezert erdemes kismotorra is normalis sisakot venni.... Nekem anno az RS 50 hez AGV k3 am volt. Es meg mindig megvan. Es nem eleg hogy kenyelesebb mint a 20 ezres sisakok de sokkal biztonsagosabb is. A fejed a legfontosabb. Szerintem a sisakon pont nem kell sporolni....
2019. márc. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem életveszélyes. Az európai unió meghatározott egy minőségi minimumot, az ECE szabványoknak minden kereskedelmi forgalomba bocsátott sisaknak meg kell felelnie. Ez a minimum elég magas. Se a te fejed, se se srága sisakban levő gyerek feje nem fog szétloccsanni a padkán, vagy ha igen, akkor mindkettőtöké. A drágább sisak könnyebb, jobb a fényezése, UV állóbb, halkabb, kényelmesebb, kellemesebb anyagokból vannak az arcpárnák, általában mindenféle alkatrésze külön kapható, ha felújítani vagy javítani kell. A habosított polisztirolnál(hungarocell) nem sok jobb ütéselnyelő anyag van, az olcsó és a drága sisakban is az van :) Mégis érdemesebb egy komolyabb sisakba beruházni, mivel sokkal tovább ki fog szolgálni, később kell lecserélni, a komfort miatt te is később érzed majd, hogy kellene egy másik.
2019. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!