Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Futárként (saját, nem céges...

Futárként (saját, nem céges autóval) kell a parkolásért fizetnem?

Figyelt kérdés
Holnap fogok kezdeni futárként,mint diákmunkás,és ezt elfelejtettem megkérdezni hogy hogy működik.Ételt kell majd kiszállítanom,Budapesten belül.Kell fizetős helyeken ilyen esetben fizetni?Nem igazán szeretném a fél fizetésemet az órákba dobálni,mert úgy már nagyon nem éri meg az egész.
2019. márc. 4. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen kell fizetned a parkolásért. Hogy a munkáltatód állja a költségeket, vagy "oldd meg" alapon működik, azt nem tudhatjuk.
2019. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
49%
Dehogy kell.Mivel árut raksz le,ez nem várakozás csak megállás.Ha ebbe valaki belekötne a másik opció:amíg beadod a kaját az nincs 5 perc.
2019. márc. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5 percen belül nem kell fizetned, azon felül igen. Azt természetesen a munkáltatódnak kell àllnia - màs kérdés, hogy ennek ellenére nem jellemző ez.
2019. márc. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki jön az 5 perccel, de az csak arra vonatkozik, ha a kocsinál maradsz. Ha nem vagy a kocsinál, akkor az onnantól várakozás, attól függetlenül, hogy hány perc telt el a megállás kezdetétől.


Ha pl. bemész egy 8 emeletes épületbe bolyongani, és 2 perc múlva jön egy parkolóőr, akkor simán meg fog büntetni.


Ha kiraksz egy papírt az ablakba, hogy "ételszállítás, max. 5 perc", akkor talán elnézőbbek, de még így is lehet, hogy kifogsz egy szemetebb parkolóőrt és akkor kaphatsz bírságot.

2019. márc. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, ha a vezető a járműnél marad egyéb okból legfeljebb öt percig történő egy helyben tartózkodás.

Várakozás: járművel a megállásnál hosszabb ideig történő egy helyben tartózkodás.


Persze, én meg csak oda megyek vásárolni, akkor én sem fizetek. ilyen elven mindenkinek van egy jó indoka, hogy ne fizessen

2019. márc. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D. Brasco ***** válasza:
38%
A kresz/parkolás/megállás/várakozas/stb szabalyai ugyanugy vonatkoznak rád akkor is ha futár vagy!Kit érdekel,hogy ki vagy és mit csinálsz......ennyi erővel akkor mindenki beadja ezt a dumat hogy futar vagyok azt soha senki nem fog többet fizetni a prkolasért,illetve ott akkor meg úgy tartja fel/akadályozza a forgalmat ahol neki tetszik?
2019. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Ugye nem dőltél be ennek a netpincér meg pizzaking hirdetésnek. Engem is kerestek. Nagyon necces hogy úgy gyere ki belőle hogy megérje.
2019. márc. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszi mindenkinek! Eddig nem fizettem sehol, és nem is töltöttem az autótól távol max 4 percet eddig.Kiraktam egy cetlit is,eddig nem büntettek meg.


Kedves D. Brasco,nem értem a támadó hozzáállást.. viszem valakinek az ételét amit megrendelt mert ez a munkám.Nem azért állok meg ahova viszem mert én ott annyira szeretnék megállni,hanem hogy elvégezzem a munkámat.Ha 20 percenként veszek egy parkolójegyet konkrétan szinte nem is keresek semmit.Jó hogy nem a villamos vezető is lyukasszon jegyet mert ő is a villamoson ül..


Utolsó,nem netpincér, úgyhogy remélem nem járok rosszul. Eddig egészen jól halad a dolog.

2019. márc. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Jó hogy nem a villamos vezető is lyukasszon jegyet mert ő is a villamoson ül.."


Erre még vicc is van írva :D


Felszáll egy ellenőr a buszra.

Jegyeket, bérleteke kérem ellenőrzésre felmutatni!

Egyik sincs!

Akkor megbírságolom és felszólítom, hogy azonnal hagyja el a járművet!

És akkor ki fogja tovább vezetni a járművet?

2019. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!