Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért olyan drágák a Red...

Miért olyan drágák a Red Baron kereskedésben lévő motorok?

Figyelt kérdés
Honda CG-t keresek munkábajárás céljából. [link] Közel újkori árat kérnek egy 14 éves motorkerékpárért. De a legtöbb mocinál ugyanúgy elnagyolt árak vannak. Ez mitől van? Ki viszi így el? Mitől különb ez, mintha mástól venném?

2019. márc. 7. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Kereskedőtől veszed, szavatossággal (törvény által előírt, míg magánszemélynél ilyen nincs). Ahogy írják, átvizsgált, szervizelt motort veszel, nem zsákbamacskát.

Innentől kezdve eldöntheted, hogy számodra megéri-e vagy sem, a Red Baron-nál évek óta jól működik ez a forma, nem fognak attól csődbe menni, ha nem náluk vásárolsz. Majd jön más, akinek megéri ezt a plusz pénzt a biztonság.

2019. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csődbe biztosan nem mennek. Emlékszem a 2000-es évek első felében mindig ők díszelegtek a motoros újságok hátlapján. Ez szerintem inkább madárfogó kategória. Így célszerű inkább tovább várnom...
2019. márc. 7. 13:03
 3/10 Szolovjov ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én is észrevettem hogy irreális áron adják a motorokat, gyakran akár 200-300 ezerrel is túlárazva. Szerintem nincs olyan barom aki náluk vesz motort.
2019. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Hiába pontozzák le az első válaszolót, ott az igazság. Annak jó, akinek megéri a felár azt a kényelmet, hogy bemegy a telephelyre és garanciával megveszi a motort. Akinek nem éri meg, annak meg türelemre, utánajárásra és szakmai szemre is szüksége van. Simán lehet, hogy mire találsz egy jó állapotú ilyen motort, addigra elutaztad a felár felét, plusz az időd is ráment és nincs gari. Hozzáteszem, én se vennék tőlük motort :)
2019. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én aztán nem pontozok senkit, nem a százalék alapján adok valaki szavára.


Ekkora felár szerintem túlzás. Félreértés elkerülése végett, nem pénz nélkül, bagóért keresek jó motort, hanem reálisan; "árában". Mondom, majdnem újkori áron akarják elpasszolni. Egy ilyen kis CG nem került 700 000 Ft-ba újonnan tizenévvel ezelőtt, én meg vegyem meg majdnem ugyanannyiért 2019-ben?

Aki motorokat keresget, az tuti beleütközött már a Martin Motor hirdetéseibe példának okáért( [link] Rendesen körbe vannak fényképezve a motorok, garanciát ő is ad, ugyanúgy szervizelt motort lehet venni. Sajnos CG-t nem hirdet. :D Van egy kis felár ott is, de közel sem olyan túlzó, mint a Red Baronnál. Utóbbi mit tud, amit egy másik használtmotor kereskedés nem?

2019. márc. 7. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Azt is vedd figyelembe, hogy tizenévvel ezelőtt mennyi volt a kenyér, meg a tej :) Infláció. Ez van. Az én szüleim a régi swiftet ugyanannyiért adták el 7évesen, mint mikor elhozták szalonból. Ennyit romlott a forint. Illetve ennyit változik a piac, ennyi idő alatt.
2019. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor az még a '90-es években lehetett. Ennyi erővel a 2002-es, 150 000 kilométert sem futott Toyota Yarisom is közel 2,5 millió forint még? :) Újkorában annyi volt. :) Nagyobb a kereslet iránta, mint a kínálat, mégis maximum 1 milliót kapnék érte.
2019. márc. 7. 22:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Így van, 90-es évek volt. Igen a Red Baron túlárazza a motorjait, én ismerek olyat, aki csak ott vesz motort, de az ZZR1400 kategória. Nekik meg mindegy :) A motorok amúgy is sokkal jobban tartják az árukat, mint az autók. Az utóbbi időben sláger a minél olcsóbban közlekedés, így az ilyen motorok felértékelődnek. 2008-ban pl. 270-ért vettem kymco agility robogót szalonból, jelenleg 600ezerért kapod meg újonnan. Igaz azóta megszűnt az itthoni márkaképviselet, meg nagyon jó híre is lett. De egy aprilia se fél milla, hanem inkább 1millió.
2019. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2008-ban azért válság is volt, ne felejtsük el. Nagyon jó áron lehetett motorkerékpárokhoz jutni, mert pangott a piac. Én az igazi lemaradókhoz tartozom közgazdász nyelven, mert mindig addig húzom-halasztom a dolgot, hogy lekések a jóról. :D
2019. márc. 8. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban menő kereskedés annak minden pozitívumával de meglepne ha valami nagy simli nem menne.


A motorok több hírdetésben vannak feladva, más szögből, más háttérel készült képpel és hónapokig kint van mint elkelt.


Ugyan az a 100as Aerox:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ez pedig minimum január eleje óta elkeltként van kint:

[link]

2019. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!