Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tachográf! Történt egy olyan...

Tachográf! Történt egy olyan "balesetem" hogy reggel átálltam bebikázni egy kollégát (4 perc vezetés) de a heti pihenőmre nem figyeltem és 43 óra 42 perckor be mozdultam (de még a napom is elindítottam). Büntetés mennyire sok ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Múlt héten csökkentett heti pihenőm volt ami azóta már vissza lett pótolva. Nyomtattam egyet ha erre írok valami kamu szöveget lehet valami esélyem a hatóságoknál?

2019. márc. 11. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt még nem pótoltad, itt most összefüggő pihenőről van szó, nem a munkaidő hosszabbításról. Elvileg 42 óra felett nem büntet, de szalag mindenképp kell és dokumentálni a mozdulás okát. Amikor megkérdezi, van e valami, amit el szeretnél mondani, akkor odaadod a szalagodat, elmondod mi történt és ennyi, mostani pihenődben pótold vissza a 21-et rendesen és akkor nem lesz baj, amúgy sem magas a büntetési tétele, 42 és 39 óra között 80000, erre nem is ír semmit. Mást ha nem talál, ezért nem fog büntetni.
2019. márc. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

most újra megkellene csinálnod az egybefüggő 45 órát, mivel 2 héten belül ha egyik hétvége csökkentett, akkor mind1 hogy visszapótoltad vagy nem, a 2. nak 45 nek kell lennie minimum, de lehet fordítva is, és a 3. hét végéig kell visszapótolni az elsőt.


Úgy kellett volna bemozdulni, hogy lassan mész egy kicsit, amikor átvált vezetésre megállsz, visszarakod ágyra, és így szépen elszórakozgatsz amíg odaérsz. Mondjuk ez inkább csak az új tachoknál működik, a régiek közül ha átvált akkor már mind1 nullázódik :D


Esetleg ha visszapótolod akkor a szándékot látni fogja a rendőr és nem büntet meg annyira, amúgy több száz eurós bírság jár az ilyenért, hát még ha a svájci rendőr veszi észre...

2019. márc. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!