Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elgázoltam egy szabálytalanul...

Elgázoltam egy szabálytalanul az úttestre kirohanó kislányt, túlélte. Mi lesz most?

Figyelt kérdés

Teljesen szabályosan haladtam az úton, mikor az út mellett beszélgető anyuka kezéből kitépte a kislány a kezét, kirohant és a satuzás ellenére is elcsaptam. Gyalogátkelő onnan kb 20 méterre volt. Mentők hamar kiértek, az anya velem üvöltött, nekem is akart jönni. Rendőrök csak tanúként hallgattak ki. Azért is nehéz, mert ezt a nőt szinte minden héten látom a környékünkön. Én megtudhatom, hogy mi van a kislánnyal? Nekem ezzel lezárult az ügy? Mi lesz most? Párom is sokkos azóta, mellettem ült. Persze őt is tanúként kihallgatták.


A jövő héten utaznánk külföldre, ugyanis ott kaptam egy jó állást. Mint tanú, nekem közölnöm kell ezt valakivel?


Tanácstalan vagyok.


Nagyon rossz lelki állapotba kerültem.

27/F



2019. márc. 12. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban teljesen szabályosan haladtál, és ezt tanúk is igazolják, akkor nem kell tartanod büntetéstől. Ha lezárul az ügy, arról feltehetően tájékoztatnak majd. Ha huzamosabb időre elhagyod az országot, azaz nem vagy elérhető, azt érdemes jelezni a hatóságok felé.
2019. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
kamukérdés már tele lenne vele a sajtó de sehol nem volt
2019. márc. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon 17ezer közlekedési baleset van évente, csak a "nagyobbakat" hozzák le országosan. A többit csak a helyi hírek esetleg...

Ha szabályosan haladtál, tehát az autó, gumik okésak, sebességed is okés volt, és féktávolságon belül volt a kislány, akkor nem rajtad múlt

2019. márc. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
ha kölköt gázolnak az nagy hírértékű, pl ma is volt egy busz általi gyerekütés kint is volt
2019. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem gyanúsítanak meg, akkor részedről lezárult az ügy, de az eredményről majd valamikor fognak levelet is küldeni. Ha kiköltözöl külföldre, akkor az elég gáz, mert nem fogod megkapni a levelet és nem tudod mi van.
2019. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A beleset körülményeinek kiderìtését a balesetvizsgálók végzik. A vizsgálat lezárultáig számodra sincs vége az esetnek. Az elsődleges információk alapján lettél tanúként meghallgatva, ami a pontos körülmények kiderítése után akár változhat is. Ne ijedj meg, most nem a te konkrét esetedre vonatkoztatva írom ezt, de ilyen esetek is vannak.

Mivel a jelenlegi vizsválati szakaszban csak tanú vagy (és egyébként feltehetőleg az is maradsz, ha a leírtak szerint történt az eset), nem vagy köteles a hatóságot értesíteni a lakhelyváltozásról. Az azonban nincs megtiltva, hogy segítve a munkájukat, ezt magadtól megtedd.


Annál is i kább, mert ha további kihallgatasokra is sor kerülne, arra idéz3st küldenek, tehát a megjelenes kötelező. Ennek elmulasztása esetén elővezethető vagy aminek a költségei téged terhelnek, valamint ha a távolmaradást nem tudod igazolni, rendbírsággal is megkínálnak. Tehát önmagad bebiztosítása céljából is célszerűbb jelezni, hogy elhagyod az országot.

2019. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!