Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szigetváriak/erre felé járók,...

Szigetváriak/erre felé járók, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van Szigetváron egy kereszteződés, a Spar mellett, a 6-os út kanyarulatánál.

Van itt egy lámpa is, ami rendszerint nem üzemel. Az lenne a kérdésem, hogy számotokra logikus az áthaladási sorrend?

Mert ahogy én észreveszem, azzal, hogy a városból kifelé vezető útnál nincs semmilyen tábla, totál figyelmen kívül van hagyva a kanyarodó főút ténye.

Aki jön Pécs felől, és a 6-oson marad, gyakorlatilag elsőbbséget ad mindenki másnak. Még a Spar parkolójából kijövőknek is. Én is így csinálom, mert a többi autós is, de számomra ez abszolút nem logikus, hiszen azoknak sincs semmilyen tabla, akik a 6-oson maradnak és mennek tovább Barcs felé. A külső sávban van egy “főút vége, elsőbbségadás kötelező”, de szerintem az a belsőben közlekedőkre nem érvényes, mivel más a haladási irány a két sávból. Valaki elmagyarázná?

Vezetek már egy ideje, 75 ponttal csináltam a KRESZ vizsgát, de most kicsit kételkedem a tudásomban.



2019. márc. 13. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Linkeld be a helyet. Nem ugrik be, mondjuk sokszor járok arra, de nem rémlik.
2019. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Lefirkáltam, hátha így könnyebb.

Én lennék a kis grafittal rajzolt doboz, aki a főútvonalon folytatná útját... Mégis mi a francért kell mindenkinek elsőbbséget adnom?

2019. márc. 13. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!