Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikortól számít kezdő jogosítv...

Mikortól számít kezdő jogosítványnak a jogsim? Mikortól szállíthatok személyt motoron?

Figyelt kérdés
2012-ben megcsináltam az autó jogosítványt. 2018 nyarán megcsináltam az A1-es motor jogsit. Személyt vinnék a motoromon. Ugye a kresz kimondja, hogy a kezdő jogsitól számítva 2 évig nem szállíthatok személyt. Ez kategóriánkén értendő, vagy az első jogsi megszerzésétől számolják, tehát 2012 óta, így vihetek személyt?

2019. márc. 26. 10:03
 1/9 dirtboy ***** válasza:
100%
vihetsz utast jogszabály szerint mert a B évei is számítanak hiába totál más az autó kezelése és a motoré.
2019. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Kategóriánként értendő.
2019. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
folyt.: legalábbis engem tavaly bűntettek meg emiatt, pedig már 5 éve megvolt a B-s jogsim, viszont az A1 még csak kb. 2 hónapja.
2019. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dirtboy ***** válasza:

10:30


[link]

2019. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


Több helyen keresgéltem, de én ezt találtam.

2019. márc. 26. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól írják a linken. Neked B-s jogsid volt, tehát max 50. köbcentis motort vezethettél elméletben 2012 óta. Ha olyanon akarsz személyt szállítani, az mehet. Ha nagyobb motoron, amihez A1 kell, akkor meg kell várnod a 2 évet.
2019. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dirtboy ***** válasza:

15:15 már ne haragudj de nem azt írja ez az oldal sem.

a robogós képhez írja hogy segédmotor nem számítbele a rutinba,így aki 50ewről ül át nagyra az nem vihet utast. Ez nyilván nem azokra vonatkozik akik B jogsi miatt vezethetnek 50es segédmotort hanem azokra akiknek csak kismotorra van jogosítványuk. Alatta írja hogy aki más kategóriából már szerzett jogsit pl legalább 2 éve autót vezet annak az új jogsija már teljes értékű lesz.

Tehát ne keverjük a kis motor papírosokat a B jogsival rendelkező azonban segédmotort vezetőkkel mert nem mindegy.

kis motor papírt már 14éves kortól szerezhet az ember.

2019. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Magyarországon a kezdő vezetői engedély intézményét a 48/1997. (VIII.26.) BM rendelet 1998. január 01-i hatállyal vezette be. A jogszabályi háttér azonban több esetben módosult. A magyar szabályozás szerint a vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.
2019. márc. 27. 11:28
 9/9 dirtboy ***** válasza:
Ez sem egyértelmű, ez most A jogainál szerepelt vagy hol ez a szöveg?
2019. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!