Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » KRESZ: Pótkocsi rakománya...

KRESZ: Pótkocsi rakománya túlnyúlhat a pótkocsin?

Figyelt kérdés

Most voltam nem rég KRESZ tanfolyamon, 2 oktató 2 különböző dolgot mondott, de fel sem tűnt akkor még, mert jegyzeteltem ezerrel. Most, hogy olvasom a jegyzeteimet, 2 ellentmondó mondatot olvasok:

- a pótkocsi rakománya túlnyúlhat a rakfelület felének, vagy max 2 méter hosszúságban

- a pótkocsi rakománya nem nyúlhat túl a pótkocsin


Rákerestem a jogszabályokra, de részemről értelmezhetetlen, mert nem említ CSAK pótkocsit. Ez a "47.§ Teherszállítás" vége:



Nyitott rakfelületű járművön a rakomány úgy is elhelyezhető, hogy a rakfelületen túl előre (legfeljebb a jármű elejéig), ill. a járművön túl hátra (legfeljebb két méterre, de a rakfelület hosszának felénél nem nagyobb távolságra), vagy oldalra (a rakomány és a jármű együttes szélessége a 2,5 métert ne haladja meg) kinyúljék.

A pótkocsit vontató jármű rakománya hátra nem nyúlhat túl a rakfelületen.


Most akkor magán az autón, ami a pótkocsit vezeti, nem nyúlhat hátra a rakomány, vagy magán a pótkocsin nem nyúlhat túl?


Köszi.



2019. ápr. 19. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nem lehetne, tilos lenne hajót szállítani.
2019. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!