Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti is szoktatok ezen gondolkod...

Ti is szoktatok ezen gondolkodni? (közlekedés)

Figyelt kérdés

Inkább ide írom ki, talán többen megnezik, mint autó topicban.


Tudom, a KRESZ a kölcsönös bizalmon alapul, hogy tudjuk, más is ugyanúgy, ugyanazt tanulta, és a többi sofőr is betartja a szabályokat.


Viszont tegnap olvastam, hogy a Cegléd mellett (?), a suzukis vétlen nőbe úgy belerohant hajnali 5kor (amikor senki sincs az úton), egy jogosítvány nélküli 17 éves, mercis hülyegyerek, hogy a hölgy életét vesztette abban a pillanatban...


És nem csak ez, a múltkori 7-en ajtóban bennégős eset is ilyen volt, srác ingerülten, idegesen szállt autóba, kapkodott, 6 embert megölt. Lassú halállal.


Vagy saját városomban tavaly, 18 éves, 2 napos jogosítvánnyal, BMW-vel nem tudott befejezni egy előzést. 2-en haltak meg, gyereksofőr életben maradt.


Most tudom, azt gondoljátok, hogy "ha ennyire félsz, akkor ne is ülj autóba, járj busszal!"


Én minden nap vezetek, 10 éve van jogosítványom, ha naponta lesznek ilyen balesetek, akkor is muszáj vagyok autózni, mert dolgozni menni kell...

De én féltem a családom, rokonaim, barátaim.

Ha párom későn ér haza, mindig az az első gondolatom, hogy nem-e történt valami az úton vele.


Télen mi is majdnem frontálisan ütköztünk egy részeg sofőr miatt. Egy hídon átjött a mi sávunkba és se jobbra, se balra nem tudtunk menni. Nagyon megijedtünk, satufékeztünk, a szembejövō pedig az utolsó pillanatban kapta el a kormányát, előttünk alig 2-3 méterre.


Nem is tudom, hogy félek-e, vagy piszkosul dühös vagyok, hogy te, mint értelmesen vezető sofőr, mész valahova, boltba, dolgozni, gyerekért az oviba, tökmindegy, és egyszercsak belédiramodik egy idióta, és úgy meghalsz, vagy teljesen lebenulsz, hogy azt sem tudod mi történt...


2019. ápr. 21. 08:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
66%

Szoktam, pedig nincs kocsim. Se jogsim. Nem is akarok egyrészt ezért amit írtál, másrészt ismerem magam. Agresszív vagyok. Szerintem rossz sofőr lennék, ezért inkább meg se próbálom, míg nem leszek rákényszerülve. Egyelőre el vagyok a tömegközlekedéssel, de gyalogosként is bármikor megeshet, hogy egy vadbarom elcsap a zebrán. Az egyetlen, amit az ember tehet, hogy ötször annyira odafigyel és próbálja kiszámítani a másik embert is. Nehéz és veszélyes játék ez sajnos. :/

És a legrosszabb, hogy tényleg mindig az szívja meg, aki nem tehet róla, a felelős meg egy karcolással megússza. Igazságtalan.

2019. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Én nem szoktam ezen gondolkozni. Viszonylag ritkán fordul elő ilyesmi, és nagyon kicsi arra az esély, hogy épp velem történjen ilyen. Lottó négyes sokkal gyakoribb, de nekem még az se volt, pedig már évtizedek óta lottózom. 30 éve vezetek, már 1 millió km-t levezettem, és eddig 2-3 olyan esetem volt csak, amikor a reflexeimnek és a rutinomnak köszönhettem, hogy elkerültem az ütközést. Azért az autósok többsége koccanás nélkül is levezet egy életet.
2019. ápr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
53%

Budapesten is?

Mert én itt napi szinten látok kisebb nagyobb baleseteket.

2019. ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Gyalogosra is mindig úgy kellene tekinteni, mint egy sofőrre, aki otthagyta valahol az autóját :)

De nehéz, mert sokan gyalogosként is rosszul közlekednek (nem néz szét az úton csak kiszalad stb). Persze, fordítva is igaz, hogy amikor én is megyek valahova, sokszor majdnem elütnek. Már zebrán sétálva. 2 autós elenged, a 3. meg elhúz mellettük.


Amúgy a balesetek sokszor nem kerülhetők el, 5x jobban figyelve se, ha mondjuk egy beláthatatlan kanyarban hirtelen szembenézel valakivel...

2019. ápr. 21. 09:06
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem szoktam ezen gondolkozni.

Egyszer volt egy "balesetem" kb 10 km/h-val koccantam, és az én hibámból. Végülis a lökhárítót kellett hegeszteni, színre fújni, semmi komoly.

Sose hittem volna, hogy én is okozhatok ilyet, egy traumaként éltem meg.

Sokkolt a dolog, és hetekig ezen agyaltam, hogy történhetett. Az önbizalmam romokban, és a legkisebb manővert is szinte rettegve csináltam meg.


Ez volt a legrosszabb, amit tehettem, hogy beforgattam saját magam, mert így vezetni életveszély!

Soha nem szabad ilyeneken agyalni, mert az ember bevonzza a bajt!

Őszintén hiszem, hogy ha valaki alapból feszülten, parázva ül autóba, akkor krízis helyzetben lefagy. Ha meg valaki komfortosan érzi magát, magabiztosan vezet, akkor megmarad a lélekjelenléte egy olyan döntéshez, ami életet menthet!


"az első gondolatom, hogy nem-e történt valami az úton vele."

Az én páromnak meg nem az első gondolata volt ez, hanem az első mondata! Nem történt semmi baj?

A legkártékonyabb mondat, ami elhangozhat!

Ha valakinek meg se fordul a fejébe, sokkal nyugodtabban vezet.

De ha valakinek állandóan "kárognak" , annak ott lesz a gondolatai között az állandó aggodalom, és úgy 100-szor nagyobb az esélye a balesetnek.

2019. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem szoktam, semmi értelme, gondolkozni kell, figyelni a forgalmat. Ha ilyen szinten ráparázol ezekre a dolgokra akkor inkább ne vezess, mert a bizonytalanságoddal te fogsz balesetet okozni.
2019. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Autóval közlekedni nem kötelező, mégis amikor az ember azt tanácsolja hogy reggelente nem 5 órakor kell elindulnod kocsival dolgozni hanem mondjuk már előtte felkelni és még 5 óra előtt jön a busz, erre viszont sokan húzzák a szájukat. Így nincs miről beszélni.


Nekem két hónapos volt a jogsim amikor rokonlátogatóba mentünk, járnak Románok arrafelé így oda-vissza is láttunk érdekességet, amit magyartól csak ritkán.


Lehet hogy ugyanazt tanultuk mindannyian, csak valaki az 5. vizsgájára borítékkal ment, és valaki legfeljebb 2.ra 2-3 hibával levizsgázott, ami azért nem ugyanaz.

Sok gyerek szerint annyit jelent a jogsi hogy lehetősége lesz lámpánál kigyorsítani, meg mit neki a 90-es tábla az csak dekoráció, és így lesz 130-as tempó...

2019. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem szoktam gondolkozni rajta, pedig épp elég balesetet látok (Bp-en és az agglomerációban vezetek 10 éve naponta + nyáron gyakori vidéki utak + évente egy külföldi út)

Én megteszem, amit tudok, de kár ezen agyalni, a másikra úgysem tudsz hatni vele, csak magadat idegesíted.

2019. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Most durva leszek, de az erősebb diktál, az a fiatal akinek van bmw márkájú autója az gazdag , ha ő úgy gondolja tud vezetni akkor senki nem győzi meg az ellenkezőjérőr, még egy baleset sem "vétlen üiért volt ott, én legalább túléltem, majd a bíróságon elnézést kérek oszt helló báttya, meguszom felfüggivel tessa" ez játsszódik le, nem tudsz mit tenni ilyen az élet, vagyis tudsz, wgy Volvo xc90-et venni és nagyobb eséllyel túlélni, de kinek? mondjuk nekem nincs annyi pénzem.. én is kis papír Swifttel járok, ez van, "nem tanultam tovább" ezzel párhuzamban az életem sem ér többet , én betartok mindent, fejfámra nem lesz az írva, hogy még C kreszen is max. pontom volt meg mindent betartok, nem a haláltól kell félni hanem a lebénulástól, mert nem a menő gyerek fogja törölni wc után a törölendőt hanem valaki akitől nem függött a baleset.


21/F

2019. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Tudom, hogy kicsit durva lesz, amit irok. Valóban minden a bizalmon alapul. Viszont itt is a főszabály az, hogy csakis magadban bízhatsz. Te tudod mit csinálsz. Sajnos, ha a másik nem tudja, akkor baleset, halál előfordulhat, akkor annak úgy kellett lennie. Én Angliában élek, itt vezetek, napi 40-50 km-t biztosan levezetek. Itt nem is igazán az agresszivitás a gond, hanem hogy sokszor a többi sofőr bizonytalan, állnak a körforgalomnál, bambulnak, hogy akkor most ki is menjen. Persze aztán egyszerre indulnak el. Vagy te kanyarodnál jobbra, ő meg megy egyenesen, simán rádhúzza a kormányt, beszorít a járdaszigethez stb. És neki áll feljebb. Itt sokszor olyan dokgokat látok, hogy a budapesti közlekedés álom ehhez képest. Komolyabb balesetem is volt már, persze nem az én hibamból. Mégis élvezem a vezetést, sosem gondolkozok ilyeneken, mert így nem lehet élni.
2019. ápr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!