Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolási bírság megúszása...

Parkolási bírság megúszása hamis rendszámmal?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, eléggé fura figura. Az az elve, hogy ő soha nem fizet a parkolásért, mert nem kap érte cserébe semmilyen ellenszolgáltatást.


Egy elhagyott kocsiról leszedte a rendszámot, úgy tudja, hogy meghalt a tulaj örökösök nélkül - távoli ismerőse - de az autója már évek óta letéve állt egy parkolóban. Az ismerősöm elvette a rendszámát és mindig felrakja a saját kocsijára, amikor leparkol. Mennyi az esélye, hogy lebukik? Azt mondta már rengeteg mikuláscsomagot kapott. Mit kap ha lebukik?


2019. ápr. 25. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb hasonló, mintha hamis személyivel azonosítaná magát.

Nem tudom a pontos nevét, de valami hivatalos azonosítóval való visszaélésnek számít.

Szerintem bűncselekmény, és börtön jár érte.


Mondd meg neki, hogy a helyet kapja a pénzéért.


És azért nem 5 mp míg kicserél 2 rendszámtáblát, simán észreveheti 1x a parkolóőr. Akkor rendőrt hív rá.

Még a kocsiját is lefoglalhatják.

2019. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
75%

Na persze... fogadjunk, hogy személyit is úgy csináltatott, hogy egy halott rokona levágott ujját rakta oda, mikor az ujjlenyomatot kérték... XD

Nem olyan sok az a pár száz forint parkolódíj, ilyenben ne gondolkodj szerintem.

2019. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is bűncselekmény.


#2 nekem nincs kocsim, ilyen problémáim nincsenek.

2019. ápr. 25. 11:58
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ahogy írták egyedi azonositoval valo visszaélés,amiert nem ejnye-bejnye meg 5000forintos helyszini birsag jar............
2019. ápr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem lehet koldus szegény. Ne menjen kocsival...
2019. ápr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lesz nagy kakiban, amikor véletlenül belefut a parkolóőrbe.
2019. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha feltorlodik a bunti akkor lekerik az adatot es azonnal kiderul hogy hamis a rendszam. (Foleg ha nem azonos tipousu es szinu mivel csinalnak fotot mikor buntetnek)
2019. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Eléggé vizuális típus vagyok, szóval azért ha elképzelem, hogy megállok valahol, majd az első dolgom a rendszám babrálása... na az valahogy nincs meg.

Ettől még a rokikártyás parkolás is "elengánsabb" megoldás (ami szintén visszalélés).

2019. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Btk 277/A 2) a) értelmében ez egyedi azonosító jel meghamisítása és még az üzletszerűség is megállhat akár a rendszeres jelleg miatt. Ez bizony 5 év börtönt ér.


Soha nem fogom megérteni, miért éri meg párszáz forintos előnyért a személyi szabadságomat kockáztatni.

2019. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van gáz, ha a parkolóőr úgy fotóz a szélvédőnél, hogy a képen látszik az alvázszám is. Akkor az első feljelentésnél bukni fog a haverod, nem is akár mekkorát :D
2019. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!