Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Adatigénylés a Jármű Szolgálta...

Adatigénylés a Jármű Szolgáltatási Platformon. Valós adatokat közöl?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy autót, a tulaj azt mondja, hogy ő a 2. tulaj. Lekérdeztem a rendszámot, az eddigi tulajdonosoknál azt írja, hogy 4 volt.


Azt írja, hogy az autónak 2 eredetiségvizsgája volt. Az összes többi dátum és bejegyzés műszaki vizsgálatra vonatkozik.


Egy 2018-as dátum van, ami sehogy sem szerepel, csak a legvégén a km óra rögzítésnél.

A feleség a tulaj, férj az üzembentartó.


Tulajváltáskor kell az eredetvizsga. Ha 4 tulaja lett volna, 4 eredetnek kéne szerepelnie, nem? Vagy az adatszolgáltatás hiányos, de a tulajok száma valós? Vagy tulajdonosnak számítja az üzembentartót is a rendszer?


Itt egy kép amin összegeztem amit tudok.


Természetesen rakérdezek a tulajnál is, de ilyenkor már nem hívogatom. Az autót még nem vettem meg.


[link]



2019. ápr. 25. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos a kérdés, hogy nem külföldről behozott az autó vajon? Ez fontos adat. Amúgy én majdnem minden ismerősömnek lecsekkoltam az autóját unalmamban, és perfekt működik a rendszer, de hibák természetesen előfordulhatnak.
2019. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2008-as autó, első nyilvántartásba vétel 2008.04.22. LDJ rendszám. Nem hiszem, hogy külföldi.
2019. ápr. 25. 20:26
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Lekérdeztem a rendszámot, az eddigi tulajdonosoknál azt írja, hogy 4 volt."


Ha pl lízinges, akkor először tulaj a bank, a lízing lejárta után lesz csak a vevő a tulaj. Ez mindjárt 2, eredetvisga meg nem kell az átíráshoz (sőt illeték sem, csak új forgalmi+tk). A kép alapján a 3. tulaj lenne amúgy (és pl +1 lízinggel megvan a 4).

2019. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg már nincs vele probléma,de hibák azért persze lehetnek

De ahogy az előttem lévő írt..ilyenekre is gondolni kell a tulajdonos számánál

2019. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!