Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vett le minden pénzt az...

Miért vett le minden pénzt az egyenlegemről a parkolás?

Figyelt kérdés
Telenore feltöltőkártyás vagyok, 3074-es Bp-i zónában szerettem volna parkolni, gondoltam hogy már ideje lenne kipróbálni a mobilparkolást, úgyis csak rövid időre szeretnék. Kb. 1500Ft volt az egyenlegemen. Az automatán található telefonszámra elküldtem sms-ben a rendszámomat, majd kaptam egy válasz sms-t, hogy a 12:17-kor elindult parkolásom legkésőbb 15:13-kor leáll. Majd kaptam egy sms-t, hogy -42Ft az egyenlegem, így nem tudtam még a STOP szót sem elküldeni. Miért vett le ennyi pénzt? Nem a pénz miatt akadok fent első sorban, csak nem értem. :/ Azt hittem hogy fokozatosan fogja levenni a díjat, és a STOP szó után leáll. Nem gondoltam hogy egyszerre ~ 3 órányi parkolás összeget leszívja és mínuszba kerül az egyenlegem. Kérem ha valaki jobban jártas ebben, segítsen, nem vagyok rutinos mobil parkoló. :D

2019. máj. 17. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, nekem sosem volt ilyen, igaz én előfizetős vagyok.

Ügyfélszolgálattal beszélj.

2019. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

mert zárol valamennyi összeget, amit a parkolás végén felold.

de ha kevesebb az egyenleg, mint nálad, akkor viszont mínuszos lesz. és ekkor ugye sms-t sem tudsz már küldeni.


én is jártam már így, azóta figyelek erre, vagy előfizetéses telóról indítok parkolást, ott nincs ilyen probléma

2019. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan tudják, hogy sok kártyás csak 1500-ért tölt fel mobilt, tehát ha zárolja az összeset, akkor úgysem fogod tudni leállítani a parkolást és övék az egész. Mivel ezután úgysem megy senki panaszkodni, nekik ez 200%-os bevétel.
2019. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Mit gondoltok, akkor mennyi pénznek érdemes lenni az egyenlegnek? Félek, ha 3000 Ft van rajta, azt is "leszívják" nullára. :D
2019. máj. 17. 12:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2019. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Menjenek csődbe... szemét banda!!

Köszönöm a válaszokat.

Letöltöttem a "mobilfizetés" applikációt, amin belül lehet mobilparkolást. Valakinek ezzel van valami tapasztalata? :)

2019. máj. 17. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én, elzárom őket az egyenleg egy részétől. Pont attól, amelyikből pl. SMS-t tudok küldeni.


A Telekom Dominó kártyánál kétféle egyenlegfeltöltés van:

1. Univerzális egyenleg (vásárlásra is, telekommunikációs díjra is fordítható összeg),

2. Általános egyenleg (csak telekommunikációs díjra fordítódik: SMS küldés, telefonos hívás stb.).

Ha parkolást, autópályadíjat stb. fizetek, akkor az összeg az univerzális egyenlegből vonódik le. (Hiába van 15-ezer Ft-os egyenlegem, a 3500 Ft-os autópályadíjat sem tudom kifizetni vele, ha ebből az univerzális egyenleg csak 1600 Ft.)

Ha telefonon hívok valakit, SMS-t küldök, stb. akkor először a nem univerzális egyenlegrészből vonódik a díj, csak ha az elfogy, akkor fogyaszt ilyen célra az univerzális részből. Így, ilyen célra, rendelkezésre áll a teljes egyenleg; még akkor is, ha az teljes egészében univerzális.


A Telekom oldalán történő online egyenlegfeltöltés, vagy a Telekom üzleteiben, a Szerencsejáték Zrt. fogadóirodáiban a feltöltés biztosan az univerzális egyenlegbe kerül. Másutt, változó. A kis falusi boltunk pénztáránál a sima egyenlegbe kerül a feltöltés. (Az egyenlegformát a feltöltőhelyen nem tudják változtatni, és tapasztalatom szerint – kivéve a Telekom üzleteit – nagyon elvétve tudják, hogy milyen egyenleghez töltődik. Egy-két helyen, akkor, ha a pénztárost is érinti és foglakozik vele. Egyébként, sajnos, csak feltöltés után tudható meg.) A postán, nem tudom. Úgy hat éve az általános egyenlegrészbe ment az ottani töltés, de azóta nem töltöttem ott. (A falunkban nincs posta, viszont a bolt úgy 150 méterre van.)


Mivel már elég régen tudok a problémáról, tudatosan használom a kétféle feltöltést. Pl. most a Dominó feltöltőkártyám egyenlege 4253 Ft, ebből vásárlásra is fordítható (univerzális) 3112 Ft. (Ez azt jelenti, hogy legfeljebb 3112 Ft összeget költhetek parkolási, autópálya stb. díjakra, de ha nem költök ilyenekre, akkor mind a 4253 Ft-ot pl. letelefonálhatom.)

Így, nálam zárolhatják a teljes univerzális egyenleget (csak azt a részt tudják), a sima egyenlegrészből tudok pl. SMS-t küldeni; amíg van ilyen összegrész, az használódik erre. Ehhez - vásárlás céljára - nem férnek hozzá.


Nekem, szerencsém van a boltunkkal. Ha a postán még mindig nem univerzális egyenleget töltenek, akkor elég nagy hálózat áll rendelkezésre ilyenre. Ha nem, hát akkor még 1500 Ft-jával is elég drága dolog kísérletezgetni. Ráadásul, ha felgyűlik az összeg, akkor gond van, mert csak fél évig használható. Bár, akkor egyetlen 1500 Ft-os töltéssel is újabb félévvel kitolódik a teljes egyenleg felhasználhatósága.

2019. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!