Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti milyen zenét hallgattok...

Ti milyen zenét hallgattok vezetés közben? Nyugisat vagy pörgőset? Mennyire befolyásolja az éppen hallgatott zene azt, ahogy vezettek?

Figyelt kérdés
Természetesen a kérdés csak azoknak szól, akik szoktak zenét hallgatni vezetés közben.

2019. máj. 20. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Rádió mellett tanultam vezetni az első órától. Oktató is folyamatosan beszélt, vagy velem vagy telefonált. Nekem az lenne a furcsa ha csönd lenne. Mikor elkezdtem egyedül vezetni, az volt kb az első, hogy bekapcsoltam a rádiót. Próbálom kizárni a zenét, olyan tekintetben, hogy ne befolyásolja a hangulatom és vezetési stílusom és inkább csak élvezzem a zenét. Tehát nem úgy, mintha esős időben ülök a buszon az ablak mellett és valami csöpögős, nagyon nyálas szám szól és hirtelen fel sem tűnik, hogy már le is kell szállni, mert képzeletben épp a Szajma parton ballagok magányosan az esőben.

Persze előfordult már, hogy egy Kiss- I was made for loving youra kicsit jobban megfuttattam az egyenesben az autót, de ilyen helyzeteket igyekszem elkerülni. Egész jól megy eddig. Bár ha valami kedvenc megy akkor mindig adok egy kicsit a hangerőre.

2019. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Rádiót szoktam hallgatni, főleg retro adókat. Nem én szoktam szerkeszteni a lejátszási listát, így van közte pörgős, nyugis, rock, diszkó, magyar, külföldi. Szeretem a színes, változatos a műsort, ezért nem is hordok magammal egy-egy együttes albumát, vagy egy-egy stílust pendrive-on.

A vezetésemet nem befolyásolja, de a jó zenékre lötyögök egyet, mert pl. a What Is Love-tól és sok mástól nagyon jó kedvem lesz. Vagy ha pl. az Eddától meghallom az Álmodtam egy világot, akkor meg énekelek. Szóval azon a napi 400-500 km-en nagyon jól szoktam érezni magam. :D

2019. máj. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Régebben mindig CD-ket hallgattam.

Mostanában viszont kizárólag rádiót, mert kellenek az útinformációk, időjárás-információk.

Ha én szerkesztenék rádiót, sokkal több úti információt mondanék, mert azt hallgatják az emberek.

Ja: és én is a Retrót hallgatom, mert az olyan békés, nyugodt - és lehet rá "énekelni"...

2019. máj. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon pörgőset,mert azokat szeretem. Amikor pestre megyek akkor rányomom,hogy a rádióra váltson amikor a hírek mennek.

Azt ahogy vezetek nem a zene befolyásolja :)

2019. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4: én is használtam ezt a funkciót, de nem igazán voltam megelégedve vele, mert pl. az időjárást sokszor már "levágta", ráadásul az igazán friss (közúti) infókat mindig a betelefonálók mondják.

Az is igaz, hogy ott van még a Waze, ami meg még a rendőröket is mutatja...

És még azért rádió, mert a híreket, riportokat stb. szeretem "kommentálni" (nem publikus!) és ezzel jól elszórakoztatom magam.:)

2019. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Csak a SKA 🏃

Esetleg who my generation

2019. okt. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában német rapet hallgatok, de az is tud változatos lenni, pl. olyan is van, amit 3 Xanax után vettek fel, és szétfolyik a zene, meg olyan pörgős meg hardcore is, hogy végig rázom a fejem. Ugye rapnél különösen fontos a szöveg, néha mondom is, úgyhogy szerintem jobban elvonja a figyelmem az útról, mint kellene, de annyira nem figyelek rá, mint amikor otthon hallgatom, és csak arra koncentrálok. Városban inkább rádiót hallgatok, vagy semmit, hogy jobban tudjak figyelni. Hosszú utakon meg váltogatom, hogy CD, rádió, vagy nem szól semmi. Még rockot és metált szoktam néha, ha olyan hangulatom van.
2020. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is általában rádiót hallgattam - de persze amikor csak a sok szövegelés megy, azt nem tudom szeretni. Tulajdonképpen mindegy milyen zene (persze azért techno meg a többi tüc-tüc ne legyen), mert az ember nem a zenére figyel elsősorban, hanem az útra (remélhetőleg).

Érdekes volt az évek változásával azt figyelni, hogy még a nem kalóz kazettás rádiók után jöttek a nem kalóz cd-k (meg a jó öreg 6-os cd-tár a kesztyűtartóban, ha hosszú útra indult az ember), aztán az mp3 elterjedésével és az usb portos fejegységekkel már pendrive-on akár napnyi zenét is tudsz tárolni.

Én a rádiót a gyári Navigáció TMC (útinformációk) miatt is szerettem, de sajnos ez a szolgáltatás mára szinte már nem is létezik - pedig fénykorában ha valami autós hír volt, akkor automatikusan bejátszotta a rádió és az útinform közleményeitt, illetve ha baleset történt a tmc jelezte neked, és egy másik alternatív útvonalat ajánlott fel - elkerülve a baleset helyszínét.

Lehet ez külföldön még működik most is, itthon sajnos pár éve már semmiféle infót nem küld így nekem a gyári navigáció. Persze tudom van Waze meg egyéb - internetet igénylő - megoldás, de én már csak ilyen "régimódi" maradok.

2020. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Régebben pendrive-on volt egy rakat mp3.

pár éve már spotify-t hallgatok kocsiban is.

A rádiót nem bírom, ugyanaz a 10 gagyi pop szám megy, meg nekem sok a pofázás és a reklám.

Van a listámban minden, igényes elektronikus zenék, metal, chill. Hazudnék ha azt mondanám, hogy egy jó pörgős DnB-re nem nyomom neki jobban. De attól még maradok defenzív vezető.

2020. dec. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!