Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagáltok egy...

Ti hogyan reagáltok egy balesethez is vezethető szituációban?

Figyelt kérdés

Tehát például ha a szembejövőt előzik és ép kell hárítani a balesetet vagy nem vesznek észre és kifordulnak eléd nagy sebességgel stb.

Én akkor pillanatnyilag jól reagálok, azonban utána volt már,hogy meg kell állnom,úgy remegek. Ez mással is így van?



2019. jún. 6. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Személyautónál nem érdekel, simán megállok, nem idegesítem magam rajta. Amikor buszt viszek akkor másabb a helyzet, mert néha nehéz eldönteni, hogy mekkora fékezés fér még bele az utasok biztonságáért. De egyébként olyankor se szoktam ideges lenni.
2019. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Maximum rávillantok az illetőre.

Ha direkt csinálta, és egy törtető barom, akkor vegye észre, hogy mást veszélyeztetett, ha meg szimplán béna, akkor azért, hogy kapjon visszajelzést (lehet hogy fel sem fogja mit csinál és az veszélyes, sok ilyen van)

Káromkodok egy sort, esetleg elhordom mindennek (a kocsiban magamnak), aztán kész, el is felejtem. Budapesten közlekedek, ha mindenből ennél nagyobb ügyet csinálnék még ez is kicsinálna idegileg.

2019. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer volt olyan, hogy egy bokor mögül kitolt elém az anyuka egy babakocsit. Lassan mentem, ismerem a helyet, a buktatóit (olyan 30-as tempó). Nem lett baj, de utána félre kellett állnom. Nem vagyok ügyes vezető, de a kevés számú vészhelyzetet jól kezeltem gépészetileg és lelkileg is, de az orrom előtt felbukkanó csecsemő megviselt.
2019. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Nyugodtan, és próbálom megoldani, ha látom, hogy egy valami átlag tömegautóval csinált egy figyelmetlenséget egy sofőr, még csak rá se dudálok, nem érdekel.

Legfeljebb kissé szemrehányóan ránézek, ha melléérek. Ilyenkor minden esetben visszaint az illető, hogy bocs.

Bár lassan az se nagyon zavar, ha elémpofátlankodnak.

Csinálja, ha ez boldogítja, nem vagyok rendőr, hogy neveljek másokat.


Már csak azért is, mert pl. ma Gyöngyös mellett, akartam balra elfordulni, balról jövő tojt indexelni, és még úgy nézett rám a pali, hogy: mi van köcsög, nem tetszik?

Közben szemből jött valaki a 60-as tábla ellenére vagy 100-zal, én meg elé merészkedtem fordulni(nem látszott, hogy hamar odaér) és mutogatott, qvaanyázott, ami belefér.

Nos, ilyenkor megy fel kissé bennem a pumpa, és lenne kedvem elbeszélgetni miszter vehemenciával, szemtől szemben mekkora arca van.

Gondolja, ha már egy szürke Thalia fordul elé, csak egy vén kripli ülhet benne, annak mondhatja.

Meglepő, amikor látják, nem talált a célszemély kiléte.

2019. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól reagálsz a veszélyhelyzetre. Én is voltam így amikor kezdő soför voltam. Majdnem elütöttem az előttem átszáguldó bicajozó gyereket kb. 10-12 évest, aki a parkoló autók takarásából átrobogott a másik oldalra, se zebra se körülnézés.Én meg pont gyorsításba voltam a Trabanttal.Alig bírtam megállni, hogy el ne üssem. Akkor én is minden porcikám remegett, na meg sírtam utánna a kormányra borulva. Hálát adtam a Istennek, hogy nem történt baj. Ma már csak az édes jó anyukájukat szoktam emlegetni, de azt rendszeresen, mert sok a hülye a közlekedésben. Megszereztem a kellő tapasztalatot, de még most is meg tudnak lepni a közlekedésben. Nagyon kell vigyázni , előre óvatosnak lenni.stb.
2019. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam változó, van hogy felhúzom magam, máskor simán elengedem a dolgot, letudva egy magamban elmormolt "Anyád"-dal.


Mások is csinálnak sok baromságot, meg én is bele-bele csúszok olyan helyzetekbe, ami figyelmetlenség, de majdnem balesethez vezet.


Legutóbb egy BMW elé tolattam ki parkolóból ami vagy 80-al rongyolt el átrántva a szembe sávba a 30-as táblánál, persze a dudát nyomta ezerrel. Én is hibáztam mert figyelmetlen voltam, de nem is számítottam arra, hogy valaki repülőgép üzemmódban fog elszáguldani mögöttem.


Mondjuk nekem is lenne helyzet ahol kinyílik a bicska, gyalogosként sokszor látom, hogy fiatal anyukák a babakocsit félig az útra kitolva erőszakolják ki maguknak az elsőbbséget akár jogos akár jogtalan. Az ilyet agyon tudnám verni.

2019. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől függő hangerővel és szóhasználattal reagálok, ami az elmormogott "Akkómennyébéla"-tól a torkomszakadtából ordított "Miak**vaanyádértakarszmegölnitef*ssz*póállat"-ig terjed.
2019. jún. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szokott emelkedni a pulzus és a vérnyomás. Sajnos a közlekedésben sűrűn elnézhet valaki valamit.
2019. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!