Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez probléma...

Szerintetek ez probléma forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés

A városban van 2 olyan útvonal, ahol egy emelkedőn kell elindulni, de annyira meredek, hogy a kuplunggal nem lehet megtartani az autót, a kézifékes elindulást meg még nem tudom (meg fogom kérdezni az oktatót, vizsga előtt megyek még párszor vezetni) és emiatt pl tegnap, amikor arra mentünk, akkor megálltam, hogy ki lássak mert egy kereszteződésnél van ott és ahogy el akartam indulni, ugyan el tudtam, de a gázpedált véletlenül annyira megnyomtam, hogy kb 3000-ig felpörgött a motor


Szerintetek ez baj, ha 1x van ilyen a vizsgán?

A sima elindulasnal és ahol a kuplung megfogja a kocsit, ott szépen tudok indulni



Ha záróvonal van, de az út szélén parkolnak az autók és nem férek el mellettük biztosan, akkor indexet követően atmehetek a másik sávba, ameddig kikerulom? (Ilyen eddig nem volt, de kitudja)



2019. jún. 6. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kézifékes elindulás emelkedőn alap, ezt az oktatóddal hh nem gyakoroltátok? Sok helyen csak úgy fogsz tudni elindulni, mert vagy rágurulsz a mögötted lévőre - főleg ha csúszós, havas úton indulsz el, vagy lefulladsz, vagy szétgyilkolod a motort.

Igaz, annó engem sem tanítottak meg rá normálisan, magamtól tanultam meg.

2019. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Forgalmi vizsgára elvileg akkor engednek, ha már minden szükségest megmutatott az oktatód, a kézifékes elindulást is, és azokat elvileg alkalmazni is képes leszel.

Az egyszeri motor túlpörgetésért behúz a vizsgabiztos egy hibapontot, de ha közben más hibát is csinálsz, azonnal bukó lehet, és bukó lehet az is, ha egy hibát többször ismételsz.

Ennek most még nincs jelentősége, az oktatódat kérdezd, hogy miért nem muatatta még a kézifékes technikát, ha olyan helyeken jártok, ahol arra szükség lehet.

2019. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egyszer nagyon felpörgeted a motort induláskor, semmiképp sem jelent azonnali bukást, legfeljebb egy darab hibavonalat, de ha jóindulatú a vizsgabiztos, akkor azt sem. Csak arra vigyázz, hogy ne égesd le a kuplungot, mert az elég kellemetlen.


A záróvonalas dolog: habár normál körülmények között a KRESZ nem tesz engedményt vagy kivételt ebben az ügyben, de van egy olyan szabály is, hogy a balesetek elkerülésére mindenkinek kötelező törekednie, még akkor is, ha közlekedési szabályt vagy szabályokat sért ezzel. Tehát ilyenkor nyugodtan átlépheted, fokozott körültekintéssel és óvatossággal.

2019. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem nehéz elindulni emelkedőn, elsőre is megy érzésre xd, ha nem akkor meg gyakorlod valahol..
2019. jún. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért ez nem egy kis emelkedő 😂
2019. jún. 14. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!