Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a vezetés...

Mit gondoltok a vezetés jövőjéről? Mennyire veszélyezteti azokat az önvezetes, az automatizáció, akik a jogosítványukból élnek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok egy kamionsöfőr meddig tekinthet még úgy a munkájára, mint biztos megélhetési forrás? Mennyi ideje van még egy taxisnak, egy buszsofőrnek? Mikortól számíthatunk automatizáció, önvezetés miatt történő elbocsátásokra a fuvarozással, szállítással foglalkozó cégeknél?


Nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre, előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 10. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Aki most sofőr, az még az is maradhat.
2019. jún. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

A repülésben pár évtizede már vannak robotpilóták, a repülő személyzet mégis jobban keres, mint valaha. A vasúton tulajdonképpen váltó állítgatón és egy sebesség távvezérlőn kívül nem is lenne szükség másra, hisz a modern biztosítóberendezésekkel masiniszta nélkül sem lehetne komoly baj, mégis ott vannak még (kivéve 4-es metró). A hajózásról már nem is beszélve, mert egy kamera is mérföldekre előre észreveszi a közeledő veszélyt - és mégis...

Arra nem vennék mérget, hogy lesz 40-50 év múlva is olyan állás, hogy trolibusz vezető vagy taxis (a városi forgalmat jellemzően könnyebb automatizálni vagy mással kiváltani), de egy nemzetközi kamionsofőrnek nem hiszem, hogy nagyon rettegnie kéne attól, hogy elveszik a munkáját.

2019. jún. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Húha, ne szaladjunk ennyire előre. Igen, vannak önvezető autók, de még nagyon kezdetleges formában. Még igénylik az emberi felügyeletet. Ha már több autóban elkezdik használni, és profibbnál profibb fejlesztést kiadni rá akkor el lehet ezen gondolkozni. Hiszen még a teslákban sem tökéletes. Nemrég hallottam hogy az önvezető módban baleset történt. Persze sosem lesz 100%-os, de nekem azok a meglátásaim hogy ez még nagyon az eleje. Hiszen ahoz, hogy nagyobb felelősséget igénylő járműveket irányítson magától, hatalmas biztonsági rendszer szükséges. Az eltérítések okozta balesetek megelőzése miatt. Egyenlőre semmi hír ezekről mi lesz a jövő. Nem kell még aggódni ezen! Magyarországot elnézve inkább robot munkás kéne, azt be tudják programozni hogy ne menjen külföldre. Nekem ez a véleményem a témával kapcsolatban.
2019. jún. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Beviz Elek ***** válasza:
94%

A kamionosoknak speciel még sokáig nem kell aggódni, azok lesznek az utolsók amik automatán mehetnek az úton. Hiába lehet jobb egy embernél, amikor elgázol x embert mert a számítógép ezt találta a legkisebb rossznak/meghibásodott stb, akkor ezt valahogy kommunikálni kell az emberek felé. Nem lesz egyszerű letolni a nép torkán hogy "figyu, jó sokkal biztonságosabb ez mint emberi sofőrrel, de néha valakin átmegy a 40 tonna, sajnos benne van a szórásban. Bocsikaaa"


Idővel átveszik a pályás depóból-depóba szállítást, sofőr csak a helyi cirkáláshoz kell. Az kifejezette jó lesz, minden nap otthon alszol, lesz családi életed, stb.

2019. jún. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Akkor már mindent csinálhatnának robotok, pl egy kamion fel/le rakodását. Ez elterjedne, mindent a robot csinálna helyettünk. Na ennek, mi a..... értelme lenne? Nem lehet majd mindenki robot programozó vagy fejlesztő, stb. Mi lesz velünk emberekkel? Mit kezdünk magunkal? Hagyjuk már ezt a robot elveszi a munkát mert tovább gondolva semmi értelme nem lenne.
2019. jún. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Pedig pontosan ebbe az irányba tart a világ, a robot elveszi a munkát. No nem a sofőrökét, hanem az alacsony képzettséget igénylő munkakörök dolgozóiét. Pl. gyártósor. Az előrejelzések szerint egy átlagos nyugat-európai országban 10-15 év múlva 20-25%-kal kevesebb munkahely lesz.
2019. jún. 11. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Én kb. 30-40 évre tippelem, amíg olyan szintre jut az önvezetés hogy már nem kell emberi felügyelet a járműbe, és az összes sofőri munka megszűnik. Tehát szerintem az mondta jól aki azt mondta hogy aki most kamionsofőr az még jó eséllyel végig az is maradhat. A most születő gyerekeknek kell már más munka után nézni. Egyébként nyilván nem együk pillanatról a másikra fog megtörténni a humán sofőrök teljes kiváltása, ez egy folyamat lesz, ami szerintem kb. 20 év múlva kezdődik majd, mondjuk pl. olyan jármű konvojokkal amiben az első kamiont sofőr felügyeli de a mögötte levő további 4-5 kamion már csak “fel lesz valahogy fűzve” az elsőre amit még ember vezet vagy legalább felügyel, és ezekben a követő kamionokban már nem lesz ember, olyanok lesznek mint egy pótkocsis járműszerelvény, ahol a pótkocsik komplett kamionok és nincsenek fizikailag összekapcsolva, csak automatikusan követik egymást. Szerintem ilyesmivel fog kezdődnie a folyamat, de még addig is van idő, úgy 15-20 év szerintem.
2019. jún. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

A teljesen önálló önvezetés még biztosan 10+ évre van, viszont az reális, hogy olyan kamion konvojok közlekedjenek, ahol csak a legelsőben van ember, a többi követi az előtte haladót automatikusan. Buszoknál sem lehetetlen, hogy védett sávokat alakítanak ki nekik, ahol nem kell a forgalommal különösebben törődni, és ott hamarabb lesz önvezetés. Valószínűleg a jövőben kevesebb sofőrre lesz szükség, viszont ők viszont jobban fognak keresni.


Ugyanakkor ne felejtsük el, hogy ha folytatjuk a fosszilis üzemanyagok elégetését, akkor az emberiségnek kb. 30 éve van hátra. Szóval vagy az elkövetkezendő 10 évben fejezzük be a kamionközlekedést úgy en bloc, vagy 30 év múlva összeomlik a civilizáció, és azért nem lesznek kamionok.

2019. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Nézz körül az országban, legalább ötven éves lemaradással fognak ide becsorogni az önvezető autók.
2019. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
A jelenlegi technológiával elképzelhetetlen. Szerintem önvezető kamion előtt önvezető buszok jönnek, mivel azok csak megadott útvonalon közlekednek, és azok sincsenek még sehol.
2019. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!