Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek kijavítják és...

Szerintetek kijavítják és újra forgalomba állítja az üzemeltető a Hableányt, feltéve ha nem roppant meg a hajógerinc?

Figyelt kérdés
2019. jún. 12. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem kizárt. Nem csak technikai okok miatt, hanem kegyeleti okokból is.
2019. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Valószínűleg igen. Nem ez lenne az egyetlen hajó amit kiemeltek miután elsüllyedt, majd felújítás és átnevezés után újra használatba vettek. Az ötvenes években a Balatonon felborult és elsüllyedt (és csak a gépész lélekjelenléte miatt fel nem robbant) Pajtás gőzös is még évtizedekig szolgált, miután kijavították, átépítették dízelmotorossá.


A Pajtás még mint II.számú csavargőzös a háború előtt:

[link]

És mint Dömsöd, teljesen átépítve:

[link]


És nem a Pajtás az egyetlen példa, elég csak türelmesen nézegetni a hajóregisztert.

2019. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén nem tudom...

Én biztos nem tudnék rá fölszállni... nem ismertem senkit, azok közül, akik ott vesztek, de a kislányt az anyukájával megkönnyeztem..

És a kapitány lányát is nagyon -nagyon sajnálom..

Szörnyű ez mindenkinek!!!

Lehet, hogy nem kellene, hogy a későbbiekben emlékeztessék a fájdalomra a rokonokat..

2019. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

az #1-es jól látja. Soha senki nem utazna rajta. Azontúl 70 éves a hajó...


...és kegyeletsértő is lenne...

2019. jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

#1 és az előző rosszul látja.

Írtam a Pajtást, 22-en haltak meg rajta, mégis többtízezren utaztak rajta a következő évtizedekben.

Számos olyan hajó volt még Magyarországon, ami elsüllyedt, kiemelték, kijavították, átnevezték, és használták.

Amit a kedves utas nem tud, az nem fáj neki.


Nem száll fel rá... pont akkora marhaság, mintha valaki azt mondaná, hogy nem száll fel olyan metróra, villamosra vagy buszra, ami ütött már el embert. Össze kéne szedni hány BKV-s gázolás volt az elmúlt évtizedekben, és kiderülne, hogy rengeteg jármű érintett.

2019. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha gazdaságilag megtérülő újjáépíteni, akkor újjá is fogják építeni. Nyilván új nevet kap majd a hajó, aztán a téma iránt érdeklődőkön kívül senkinek sem fog feltűnni, hogy ez a hajó egyszer már szerencsétlenül járt.
2019. jún. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha gazdaságosan felújítható, meg fogják tenni. Utána új nevet kap, az utazóközönség túlnyomó többsége nem fogja tudni, hogy ez volt a hírhedtté vált Hableány, nem sokan állnak neki nyomozni egy sétahajózás előtt.
2019. jún. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Az új név mellé kap egy némileg átpofozott fedélzetet is, hogy a formájáról se lehessen ráismerni túl könnyen. Ebből az ex-szovjet hajótípusból jár egy jó pár darab Budapesten, ha feltűnik egy új név, a szép új festés, akkor kell még egy kamu mondat: "a Balatonról hozták át környezetvédelmi okból" és máris meg van nyugodva a lelke a leendő utasnak.
2019. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szomorú dunai emlékmű lesz.
2019. jún. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!