Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Klímakondenzátor cseréje?

Klímakondenzátor cseréje?

Figyelt kérdés

Kilyukadt a klímakondenzátor, elöször magma akartam cserélni, mivel úgyis nyomásmentes már, és kb. 15 perc volt hozzáférni, magnézni, mit rendeljek.

Feltöltetni szakszervizben akartam, viszont némi utánolvasás után az egészet ott fogom csináltatni, de kiváncsi vagyok hogy igaz-e amit fórumokon írnak:

Elvlieg a gázon kívül van valamiféle kenöanyag is a rendszerben a kompresszor kenésére, amit ilyen csere után pótolni kell.

ìgy van, vagy maga az anyag keni? (134a az anyag)



2019. jún. 12. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
A cserét, ha van műszaki érzéked, otthon is meg tudod csinálni, de mivel nagy nyomáson dolgozik a klíma, nem lenne vicces és környezetkímélő látni, ahogyan egy pillanat alatt a szabad levegőn felforr a hűtőközeg szerelési hiba miatt. Bár rendes szerviz először nyomáspróbát végez nitrogénnel, utána tölti csak fel. A hűtőközeggel együtt kering az olaj is, ami keni a kompresszort és a tömítéseket. Utóbbiak kiszáradásának megelőzése érdekében érdemes télen is időnként néhány percre bekapcsolni a klímát.
2019. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. jún. 13. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!