Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a különbség a CR TDI és a...

Mi a különbség a CR TDI és a TDI között?

Figyelt kérdés

Autóhirdetések között bóklásztam, és megláttam, hogy van ugyanolyan köbcenti nagyságú autónál CR TDI és TDI is. Mi a különbség a kettő között, illetve melyik a "jobb"?


Egyébként VW Jetta-nál láttam ezeket.



2019. jún. 12. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ott elírás lehetett. Mert sok év van a két technológia között.

TDI sima turbo Diesel adagolos.

PD TDI pumpe duse ez egy VW fejlesztés olyan amilyen

Cr TDI common rail , kb ez a Diesel technologia van 10-15 éve minden dieselben.

2019. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ugyanarról a motorról van szó.
2019. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden CRTDI TDI, de nem minden TDI CRTDI.
2019. jún. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól megkeverte a VW ennek az elnevezésnek a jelentését.

Egy 2006-os hirdetést nézve ott még PDTDI volt, azaz adagolóporlasztós közvetlen befecskendezéses tubódízel motor.

Egy 2010-es cikket nézve meg már áttértek a CRTDI-re, azaz a közös nyomócsöves megoldásra. Korábban, pl.: az 1992-es modellévtől gyártott Jetta TDI-k meg "csak" közvetlen befecskendezéses dízelmotorok volt a rövidítés mögött.

2019. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A TDI csak annyit jelent, hogy turbós, közvetlen befecskendezésű diesel motor.

Ezen belül van több technológia: "adagolós" TDI, PD TDI, CR TDI. Ettől függetlenül mindegyikre rányomják, hogy TDI.


Ha pontosan érdekel, hogy mivel állsz szemben, akkor a motorkód alapján tájékozódj. Az hogy a hirdetés szövegébe mit írnak semmit nem jelent. Sokan vannak, akik azt sem tudják, mit árulnak.

(Pl. Én vettem egyszer egy szíjas autót, úgy hogy az előző tulaj meg volt róla győződve, hogy láncos, még a hirdetésbe is beleírta nagy betűkkel, hogy LÁNCOS MOTOR)

2019. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!